Як визначити корінь слова.

З необхідністю знаходження кореня в слові учні стикаються при виконанні морфемного розбору або в результаті перевірки його написання при підборі однокореневих слів. Не всі школярі володіють досконало навиком визначення кореня. Як же навчитися виділяти головну частину слова ?
Інструкція
1
Насамперед, ви повинні знати, що корінь - це єдина обов'язкова частина слова . Без приставки, суфікса і навіть без закінчення слова можуть існувати. Без кореня - нет.Обратіте увагу на те, що, коли ви будете виконувати морфемний розбір слова , корінь слід позначати в останню чергу, після приставок, суфіксів і т.д.
2
Пам'ятайте, що корінь - це загальна частина всіх споріднених слів. Тому, перше, з чого необхідно почати знаходження кореня слова - це складання ланцюжка однокореневих слов.Когда ви підберете достатню кількість споріднених слів, виділіть їх загальну частину, тобто корінь .але майте на увазі, що бувають ситуації, коли головна значуща частина в цих слова х матиме дещо інший вигляд. Це можна побачити на прикладі слів "несу" і "носити". Зверніть увагу, що в одному випадку буде корінь "ніс", а в іншому - "ніс". Відбуватися подібне може, якщо виникає чергування при зміні граматичної форми або при підборі споріднених слів. В даному випадку "е" чергується з "о".
3
Ще з початкових класів школярі знають, що в корені укладено загальне значення всіх однокореневих слів. Але ви повинні також пам'ятати, що в російській мові є слова з однаковим коренем, але в той же час не є спорідненими. Якщо ви спробуєте виділити головну значущу частину в слова х "водяний" і "водій", то побачите, що вона однакова - "вод". Але ці слова не можна вважати родственнимі.Помніте, що при позначенні кореня ви повинні також звертати увагу і на лексичне значення, укладену в ньому.
4
Знайте, що вам можуть зустрітися слова не з одним, а відразу з декількома країнами. Наприклад, у слові "пішохід" відразу два кореня - "пеш" і "хід", які пов'язані сполучної голосної "е". А в слові "землетрус", що утворене шляхом складання від слів "земля" і "тряска", - коріння "земл" і "тряс" .Ізменяйте форму слова , підбирайте родинні, і ви без зусиль зможете визначити корінь в будь-якій ситуації.