Як приготувати тісто з сухих дріжджів. Як приготувати тісто для пиріжків з сухих дріжджів.

Приготовленное самостійно тісто завжди смачніше магазинного. І якщо господиня вирішила побалувати своїх рідних смачною випічкою, вона неодмінно зробить тісто своїми руками. Дріжджове тісто примхливе, і його слід замішувати строго за рецептом, адже якщо дріжджів буде мало, воно не підійде, а якщо навпаки багато, то тісто буде кислим.
Вам знадобиться
  • мука 500 г;
  • дріжджі 30 г;
  • вода або молоко 250 мл;
  • сіль 1/2 ч.л.;
  • яйце 1-2 шт;
  • вершкове масло 2 ст.л.;
  • цукор 1-2 ст.л.
Інструкція
1
Молоко підігрійте на слабкому вогні, але воно не повинно бути дуже гарячим, в іншому випадку дріжджі втратять свої якості.
2
Борошно обов'язково просійте у велику за обсягом посуд і зробіть посередині лунку.
3
Всипте сухі дріжджі, потім додайте трохи теплої рідини (води або молока).
4
Після цього накрийте чашку рушником і поставте хвилин на десять в тепле місце, щоб тісто підійшло, а верхній шар почав злегка пузиритися. Це так званий перший підхід.
5
Додайте цукровий пісок, яйця, сіль, вершкове масло.
6
Замісити тісто. Якщо його замісити правильно, то воно стає гладким, не прилипає і не пристає до посуду. Краще тісто місити руками, адже тільки так можна вірно визначити потрібну консистенцію. Якщо воно ще прилипає до вашої руки, то потрібно продовжувати місити. Трохи посипте борошном. Деякі господині вважають цей спосіб трудомістким і не замішують тісто, а скачують його в велику кулю і мнуть на обробній дошці. Можна і так, якщо вам так зручно.
7
Готове тісто трохи посипте борошном, накрийте рушником і поставте ще на 30 хвилин. Воно повинно збільшитися приблизно в два рази. Це другий підхід.
8
Для того щоб дізнатися, чи готове тісто, натиснете на нього пальцем, і якщо він приймає колишню форму, значить бродіння не закінчилося. А якщо навпаки - слід пальця залишається, це позначає, що тісто вже готове.
9
Тепер розкачайте тісто і починайте формувати булочки, пиріжки або ватрушки і випікайте в духовці до золотистого кольору.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wd0rF7d3AXU
Корисна порада
Найчастіше на 500 г борошна необхідно 30-40 г дріжджів; При приготуванні потрібно пам'ятати деякі правила: всі необхідні продукти обов'язково повинні бути кімнатної температури і перебувати в теплій кімнаті.