Як вигравати в доміно.

Серед відомих і популярних в народі ігор особливо велику популярність має доміно - складно знайти людину, яка б ніколи не грав в доміно і не перемагав супротивників, пересуваючи кісточки . Перемогти в доміно на перший погляд неважко, проте існує маса різних варіантів гри, і ви можете врахувати деякі стратегії, які збільшують ваш шанс на виграш.
Інструкція
1
За правилами гри кожен з гравців вибирає сім закритих і перемішаних між собою кісток доміно , і його подальшою метою в грі стає виставляння одночасно кісток 6: 6 та 0: 0, що створює виграшну ситуацію.
2
Якщо у вас в наборі кісток є два дубля, ви маєте право виставити на дошку обидва дубля або ж зберегти один дубль про запас, виставивши другий. Першим ходить той гравець, у якого в наборі є кістка 1: 1. Якщо в доміно грають чотири людини, право ходу переходить від першого гравця за годинниковою стрілкою до другого, третього і четвертого.
3
Виставляйте кістки так, щоб на наступному ході до попередньої кістки могла приклеїтися наступна. Якщо ж ви виставите кістка 6: 6, а потім 0: 0, ви виграєте партію, отримавши звання генерала. Виставлення тільки однієї кістки 0: 0 наділяє вас званням офіцера. Таким чином, вашої тактикою в грі має стати прагнення отримати звання генерала або офіцера, а значить створення виграшній ситуації, яка дає таку можливість.
4
Незважаючи на те, що домовленості між гравцями заборонені правилами гри, ви можете заздалегідь домовитися зі своїм партнером про якісь сигнальних знаках або сформувати типова поведінка для будь-яких ігрових ситуацій, а також відстежувати цю поведінку в інших гравців.
5
В кожному ігровому колі намагайтеся запам'ятовувати ходи суперників, а також ходи свого партнера. Якщо ви граєте вчотирьох, вам потрібно також визначитися, хто з вашої пари з партнером стане ігровим лідером. Визначивши лідера, чи не перепризначуваних його в ході гри - лідер повинен залишитися незмінним протягом всієї партії.
6
Спостерігайте за кістками своїх супротивників, намагаючись вирахувати розташування виграшних дублів 0: 0 і 6: 6. Якщо суперники часто пропускали ходи або грали великими кістками, збільшується шанс появи «риби», що може привести до програшу суперників.
Ця древня китайсько-індійська гра стала дуже популярною ще в 18-му столітті. Тоді ж кісточки отримали ім'я "доміно" в честь маскарадних чорно-білих костюмів. Зараз існує декілька різновидів гри в доміно. Розглянемо найпопулярнішу в Росії різновид - "козел".
Вам знадобиться
  • набір кісточок доміно, порожній стіл, від 2 до 4 захоплених людей
Інструкція
1
Все кісточки перекидаються на стіл точками вниз і ретельно перемішуються. Потім гравці розбирають навмання по 5-7 костяшек. Якщо ви граєте вчотирьох або втрьох, то кожному дістається по 5 кісточок. Якщо гравців тільки двоє, то вони беруть по 7 штук. Що залишилися камені утворюють так званий "базар", їх відкладають в сторону не відкриваючи.
2
Гравці розглядають свої камені. Починає гру той, у кого є самий старший дубль (камінь з однаковими числами). Взагалі, це камінь 6-6, якщо такого на руках ні у кого немає, то шукають 5-5 і так далі. Якщо ж склалася така ситуація, що ні у кого немає дублів, то ходять зі старшого каменю з різними числами 6-5 або 6-4 і так далі. Отже, перший ходящий кладе першу фішку на стіл, хід від нього переходить за годинниковою стрілкою до наступного гравця.
3
Наступний гравець повинен покласти до наявного на столі каменю один зі своїх каменів з тією умовою, що на одній його половині таке ж число точок, як і у вже лежачого на столі. Так гравці викладають камені на стіл, приєднуючи їх до одного чи іншого краю получающейся лінії за принципом збігу кількості точок.
4
Якщо у когось з гравців є два дубля, які можуть бути покладені і справа, і зліва від безлічі каменів на столі, то такі дублі можна покласти за один хід. Взагалі ж в хід кладеться тільки один камінь. Якщо у гравця немає відповідного каменю, то він відправляється "на базар", тобто бере навмання фішку з купи зайвих каменів. Гравець бере камені з "базару", доти поки не витягне підходящий. Всі невідповідні до викладання камені залишаються у нього на руках.
5
Таким чином гра продовжується, поки один з гравців не викладе всі свої камені на стіл або ж поки не виникне "риба". "Риба" - це тупикова ситуація, коли у всіх гравців є фішки на руках, але ні у кого немає підходящих фішок для столу, а в "базарі" фішки закончілісь.В кінці гри підраховується кількість очок, які залишилися у кожного гравця. Кількість очок збігається з кількістю точок на кісточках, які залишилися у гравця на руках. При цьому порожній дубль 0-0 коштує 25 очок. Запис очок для кожного гравця відкривається з 13 очок. Після запису очок починається наступний кон гри. Закінчується гра, коли один з гравців набере 101 очко, його називають "козлом".
Зверніть увагу
В доміно фішки називаються "каменями", "кісточками" і "доміно".
Корисна порада
Вигідно намагатися, як можна швидше викласти фішки з великою кількістю очок і штрафний дубль 0-0.Следіте за кількістю тих чи інших фішок на столі, щоб вчасно зробити "рибу". Кожне кількість точок на фішках зустрічається 7 разів.