Як виростити ранню капусту. Як виростити капусту кольрабі.

Далеко не у всіх дачників виходить виростити ранню капусту . Іноді вона виростає дуже дрібної або зовсім не визріває. Щоб поласувати щами посеред літа, про посадку ранньостиглої капусти слід подбати заздалегідь. Насправді її досить просто виростити, головне - робити все вчасно.
Вам знадобиться
  • - насіння ранньостиглої капусти;
  • - ящички;
  • - торф'яні горщики;
  • - мідний купорос;
  • - зола;
  • - добрива.
Інструкція
1
Посійте капусту на розсаду приблизно в першої декади квітня в ємності із заздалегідь підготовленою землею і винесіть їх на засклений балкон. Сходи з'являться трохи пізніше, але розсада не витягне і буде достатньо міцною. Якщо у вас немає заскленого балкона, то поставте стаканчики з розсадою між рамами. Але не забувайте відкривати вікна з внутрішньої сторони.
2
Коли з'явиться перший справжній листочок, распікіруйте розсаду в торф'яні горщики. Небажано робити це в пластикові скриньки, так як вона потім буде довго приживатися при висадці у відкритий грунт.
3
Щоб розсада капусти чи не захворіла "чорної вночі", поливайте її дуже слабким розчином мідного купоросу. Але робіть це не надто часто, а десь з середини квітня починайте виробляти загартування розсади. Виносьте її на невеликі проміжки часу на вулицю, поливайте прохолодною водою і привчайте до меншої кількості вологи.
4
На початку травня скопайте город і відокремте місце для вирощування капусти. Внесіть комплексні добрива і зробіть лунки. Після чого можете висадити капусту в грунт. Якщо буде загроза заморозків, то прикрийте молоді пагони листочками лопуха або покривним матеріалом.
5
Для захисту від різних шкідників обробляйте капусту спеціальними препаратами або звичайною деревною золою. Намагайтеся робити ці процедури вчасно, інакше личинки метеликів зіпсують весь ваш урожай.
6
Поливайте капусту часто і рясно - так ви досягнете збільшення врожайності. Не забувайте періодично удобрювати землю, наприклад, сечовиною або іншим комплексним добривом.
7
А вже в середині липня ви зможете поласувати молодий капусткою, оскільки саме до цього терміну вона практично визріває. Звичайно, її можна не зривати та трохи довше - тоді вилки досягнутий більшої маси. Але дивіться - при перезріванні капуста починає розтріскуватися.