Як закоптити рибу в домашніх умовах. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Риба холодного копчення здатна знижувати кількість холестерину в крові, однак для цього її потрібно закоптити за всіма правилами. В даний час правильні технології копчення риби залишилися в далекому минулому, як нерентабельні. Тому зараз рибу готують за допомогою спеціальної коптильної рідини. Копчена риба дуже смачна не тільки сама по собі, а й у складі інших страв: селянок, супів, плову, салатів і бутербродів. А смачну і корисну рибку без особливих зусиль можна приготувати в домашніх умовах .
Вам знадобиться
  • скумбрія або оселедець - 2 кг;
  • вода - 2 л;
  • цукор - 4 ст.л;
  • сіль - 8 ст.л;
  • цибулиння;
  • "рідкий димок" - 3-5 ст.л;
  • соняшникова олія;
  • спеції.
Інструкція
1
Найкраще для копчення в домашніх умовах підходить риба жирних сортів, така як скумбрія або оселедець. Заморожену рибу залиште при кімнатній температурі на деякий час, щоб вона злегка змогла відтанути. Магазинна риба зазвичай завжди дуже сильно заморожена і на її розморозку йде багато часу. Після того, як риба відтанула, її необхідно ретельно почистити. Для холодного копчення крупну рибу потрібно обезголовити і обробити, тобто прибрати з неї всі нутрощі. Потім кілька разів добре промити її під холодною проточною водою.
2
Тепер, коли риба готова приготуйте для неї розсіл. У каструлю налийте теплу воду, покладіть цукор, сіль, лушпиння цибулі та спеції за смаком. Все добре перемішайте і поставте на великий вогонь. Лушпиння цибулі візьміть в будь-якій кількості, ніж її буде більше, тим краще для копчення. Після цього доведіть розсіл до кипіння, дайте йому покипіти десять-п'ятнадцять хвилин і охолодіть. В охолоджений розсіл додайте не багато «рідкого диму». Такий дим можна придбати в будь-якому продуктовому магазині.
3
Потім, підготовлену заздалегідь рибу , обережно опустіть в розсіл і покладіть зверху невеликий гніт, щоб вона повністю перебувала в розсолі. Тепер візьміть каструлю і поставте її в холодильник на три-чотири дні.
4
Після закінчення часу дістаньте рибу з розсолу, обсушити її за допомогою серветки і підвісьте за хвіст на дванадцять годин при кімнатній температурі. Обов'язково поставте під рибу деко, так як з неї буде стікати жир.
5
Після цього обмажте кожну рибку рослинним маслом, загорніть в харчову плівку або покладіть в целофановий пакет. Таким способом вона протягом довгого часу може зберігатися у вашому холодильнику. Виходить дуже смачна і ніжна копчена риба, яка просто тане в роті. І ні в одному магазині такий не купити.
Корисна порада
Для того, щоб з риби не капав жир, коли ви її підвісити, заздалегідь загорніть її в стареньке рушник і дайте трохи полежати.
Копчення підрозділяють на холодне і гаряче. Для домашніх умов краще підходить гаряче копчення, воно дозволяє обробити продукти відносно швидко - за кілька годин. Основні складові успіху при копченні - правильна коптильня і правильна тріска.
Копчення - це обробка м'яса, риби, птиці та інших продуктів димом, який утворюється при згорянні дров або тирси в умовах нестачі кіслорода.Копченіе холодне і горячееКопченіе прийнято ділити на холодне і гаряче. Більш часто зустрічається гаряче копчення. Воно відрізняється швидкістю і менш трудомістким. Залежно від кількості сировини, гаряче копчення займає від півтора до семи годин. Температура диму при цьому становить близько 90оС. Під час гарячого копчення м'ясо і риба не підсихають і добре просочуються жіром.Холодное копчення вимагає більш тривалої обробки. Тут температура диму складає всього 20оС, тому до стадії готовності продукти доходять лише на другу або третю добу копчення. У деяких випадках цей процес може займати тиждень. Продукти, оброблені за способом холодного копчення, містять менше води і довше хранятся.Устройство коптільніБольшінство домашніх коптилень влаштовані однаково. Вони являють собою сталевий ящик, в якому розташовуються один або два яруси решіток. Знизу коптильні розташований піддон для збору стікаючого жіра.Обично для копчення використовують вільхову, осиковий, букову щепу або тріску дерев фруктових порід. Не слід використовувати березову щепу або тріску хвойних порід - вона дає смолистий дим і тільки псує продукт.Процесс копченіяПеред початком копчення на дно коптильні насипають тріску і або досипають вугілля, або ставлять коптильню на електронагрівальний елемент або газову плиту. У кожному разі, копчення слід проводити поза квартири, так як при цьому утворюється велика кількість дима.Продукти, призначені для копчення, слід попередньо посолити. Солити їх можна за допомогою вимочування в 12% соляному розчині або просто натираючи крупною сіллю. Щоб уникнути забруднення продуктів, м'ясо, птицю або рибу рекомендується обертати декількома шарами марлі. На початку копчення слід використовувати більш гарячий і щільний дим, поступово знижуючи його температуру. Після того як продукт буде готовий, коптильні дають повільно остить.ЕлектрокоптільніЕлектрокопченіе - швидкий і ефективний спосіб отримання якісних копченостей. Для цього застосовують спеціальні електрокоптільні, в яких утворюється дим рухається в електричному полі і краще проникає всередину м'яса, риби або птиці. Дим з таких коптилень менше проникає назовні, а продукти, в порівнянні з традиційними способами копчення, обробляються швидше.