Як видалити жирну пляму з паперу. Як відмити папір від плям.

Всі ми часто стикаємося з проблемою, коли з тих чи інших причин на папері (особливо в книгах) з'являються жирні плями, які потім досить складно видалити. Нижче представлено декілька способів видалення подібних плям.
Вам знадобиться
  • праска, крейда, хліб.
Інструкція
1
Для того щоб позбутися від жирного плями на папері (наприклад, на книжковій сторінці), візьміть шматочок крейди, зробіть з нього в порошок і присипте їм пляма . Потім візьміть добре розігрітий праска і пропрасуйте їм сторінку, попередньо поклавши поверх неї аркуш чистого паперу.
2
На практиці процедура виходить непроста і займає досить багато часу, так як повторювати її доводиться неодноразово. Для того щоб підсилити ефект, спробуйте змішати стовчений крейду з водою так, щоб вийшло щось на кшталт пасти, цю пасту нанесіть безпосередньо на пляма . Потім також покрийте сторінку чистим аркушем паперу і пропрасуйте все це попередньо розігрітою праскою. Зверніть увагу, що після даної процедури структура паперу, швидше за все, придбає якусь рихлість.
3
Також існує такий метод видалення жирних плям з книжкових сторінок. Візьміть невеликий шматочок промокальним паперу і накладіть її безпосередньо на пляма , далі починайте поверх водити теплою праскою. Продовжуйте доти, поки промокальний папір не вбере весь жир зі сторінки. Якщо плями застарілі і важко піддаються видаленню, то можна спробувати наступне: приготуйте суміш з декількох крапель бензину і однієї чайної ложки магнію і злегка потріть нею пляма . Якщо плями досить слабкі, спробуйте видалити їх за допомогою м'якушки свіжого і ще теплого хліба.
4
Також непогані результати при виведенні жирних плям показує і наступний спосіб. Візьміть очищений скипидар і підігрійте його на водяній бані до температури 80 ° С. За допомогою кисті нанесіть краплю скипидару на пляма , а потім покрийте його фільтрувальної папером і пропрасуйте нагрітим праскою. Не забудьте підкласти 2-3 шари такої ж паперу під оброблюваний лист книги.