Як очистити кухню.

Прибирання кухні - особлива турбота господинь-чистьох. Не випадково навіть у професіоналів в клінінгових компаніях робота на цьому «вимогливому об'єкті» вважається однією з найбільш трудомістких. Як навести порядок на кухні з мінімальними затратами сил? Які маленькі хитрощі допоможуть почистити кухонне начиння швидко і ефективно?
Вам знадобиться
 • - вода;
 • - мило;
 • - оцет;
 • - харчова сода;
 • - сіль;
 • - картопляний відвар;
 • - лимон;
 • - кавова гуща;
 • - гірчиця;
 • - нашатирний спирт;
 • - цибуля;
 • - спеціальні миючі засоби.
Інструкція
1
Перш ніж зайнятися розбиранням шафок і чищенням посуду, приберіть кухню . Помийте з милом кухонні столи, протріть шафи, радіатори опалення та плафони ламп, зробіть вологе прибирання підлоги. Почистіть і продезінфікуйте раковину, використовуючи готові чистячі засоби («Пемолюкс» та інші).
2
Холодильник зовні помийте теплою водою з будь-яким рідким миючим засобом, всередині - теплою водою з питною содою (1 столова ложка на 1 л води). Для чистки газових і електричних плит краще використовувати заводські засоби («Парма», «Бат» та інші). Якщо їх немає, допоможе харчова сода. Особливого догляду потребує мікрохвильова піч. Народний засіб для чищення - поставити всередину ємність з лимонним соком, довести до кипіння (до утворення пара), протерти стінки сухою ганчіркою.
3
Для чищення та миття посуду є чимало миючих засобів, як безабразивних, так і абразивних: «Вильва», «Жемчуг», «Помічниця», «Містер Мускул» та інші. Корисно пам'ятати, що ефект цих засобів підвищується при нагріванні води до 60 градусів (для фаянсової і кришталевого посуду рекомендується тільки тепла вода). Після миття з «хімією» посуд обов'язково кілька разів обполіскують і сушать на ребрі, щоб вода не застоювалася в ємностях.
4
Скляні вироби можна вимити в воді, в яку додані 1 чайна ложка солі і 2 чайних ложки оцту. Якщо доводиться відмивати скляний посуд від рослинних масел, скористайтеся кавовою гущею, якщо така опинилася під рукою. Посуд зі слідами молока, тесту, яєць завжди миють спочатку холодною, а тільки потім гарячої водою.Якщо вам треба помити пляшки, графини, інші посудини з вузьким горлом, на допомогу прийдуть дрібно нарізані очищення сирої картоплі. Набейте ними частину ємності, налийте гарячої води, додайте трохи оцту і солі. Збовтайте суміш, промийте ємності. Фаянсовий і фарфоровий посуд з позолотою рекомендується мити з господарським милом.
5
Керамічні чайники всередині часто «тримають» коричневий наліт. Його простіше видалити, есліпредварітельно на кілька годин налити в посуд розчин питної соди. Пластмасова же посуд легко відмиється теплою водою з милом.
6
Жирна емальований посуд легко відмивається гарячою водою з додаванням сухої гірчиці (2 столові ложки на 1 літр води). Пам'ятайте, що абразивних засобів при чищенні емальованого посуду застосовувати не можна, інакше можна пошкодити емаль. Іржу з такого посуду видаляють ганчірочкою, змоченою в оцті, сірий наліт відтирають солью.Алюмініевая посуд відмивається гарячою водою з милом або питною содою і нашатирним спиртом. Темні плями видаляються оцтом, а пригорілі їжа - кип'ятінням води з цибулею.
7
Металеві ножі і виделки миють у гарячій воді з будь-яким миючим засобом. Якщо ж на них є стійкі плями, їх видаляють лимонним соком із зубним порошком або картопляним відваром. Накип на стінках чайників, самоварів, другий металевого посуду видаляють за допомогою спеціальних засобів («антинакипін») або кип'ятінням в ємностях картопляного відвару.
Зверніть увагу
При митті склянок іноді виникає така проблема - їх важко роз'єднати, якщо вони вставлені один в одного. Найпростіший спосіб зробити це, не розбивши скло - занурити зовнішній стакан в підігріту воду або остудити внутрішній шматочком льоду.
Корисна порада
Якщо після миття холодильника в ньому залишився стійкий запах, скористайтеся для його усунення поглиначами, в які входить активоване деревне вугілля.