Як знизити рівень кортизолу. підвищений кортизол лікування.

Кортизол - це гормон, що виробляється корою наднирників. Він є гормоном стресу і при будь-якому фізичному або психологічному стресі його рівень підвищується, що дозволяє сконцентруватися, підвищити увагу. Всі органи у відповідь на підвищений рівень кортизолу починають працювати в посиленому, екстреному режимі. Люди, у яких рівень гормону підвищений, мають зайву вагу і люблять всі стреси заїдати чим-небудь смачним. Перевіряють рівень гормону шляхом здачі крові, але здавати його потрібно кілька разів, так як рівень гормону залежить від часу доби і змінюється протягом усього дня.
Вам знадобиться
  • - аналіз крові на рівень кортизолу;
  • - консультація лікаря-ендокринолога;
  • - повне медичне обстеження.
Інструкція
1
Нормальним вмістом гормону є показники від 135 до 636 нмоль/л. Якщо рівень гормону підвищений, це може свідчити про багатьох серйозних захворюваннях. Зокрема підвищення кортизолу може бути пов'язано з вагітністю, аденомою або раком надниркових залоз, аденомою гіпофіза, поликистозом яєчників, гіпотиреозом, ожирінням, депресією, СНІДом, цирозом печінки, цукровий діабет.
2
У зв'язку з такими серйозними захворюваннями, при підвищеному рівні гормону, потрібно пройти повне медичне обстеження, отримати консультацію лікаря-ендокринолога і відповідне лікування. У деяких випадках підвищений рівень гормону може бути наслідком прийому певних препаратів. Підвищують кортизол контрацептиви, опіати, атропін, глюкокортікокоіди, естрогени. Тому лікаря-ендокринолога потрібно попередити про всі прийнятих препаратах.
3
Знижений рівень кортизолу може бути наслідком недостатньої роботи гіпофіза, недостатньої роботи кори надниркових залоз, зниженим рівнем тих чи інших гормонів. Також знижується рівень гормону через цирозу печінки, гепатиту, хвороби Аддісона і різкого зниження ваги. Барбітурати істотно знижують гормон кортизол.
4
Ще раз хочеться повторити, що призначати будь-які препарати, для зниження або підвищення рівня кортизолу, може тільки лікар-ендокринолог після повного медичного обстеження і на підставі його.
5
Щоб знизити кортизол, уникайте стресів, приймайте вітамін С в дозі 3 мг. Приберіть причину депресії, якщо вона діагностована, а також більше спите, відмовтеся від куріння, кофеїн містять напоїв, менше їжте, більше гуляйте, медитуйте, займіться йогою, одружитеся. У сімейних людей рівень кортизолу нижче, ніж у неодружених товаришів. Сімейне життя призводить до нормалізації гормону стресу, незважаючи на негаразди. Варто зауважити, що безконтрольне зниження рівня кортизолу може призвести до різкого падіння тестостерону, що не дуже-то приємно для обох статей, а також викликати різні гормональні збої у всьому організмі. Тому, як вже було зазначено вище, призначати будь-які хімічні препарати може тільки лікар-ендокринолог.