Як зробити гальванічний елемент.

Для створення гальванічного елемента знадобиться ємність типу відра, сталева і мідна пластини. Залийте землю у відрі водою і застроміть в неї пластини - на їх кінцях з'явиться різниця потенціалів. Для створення більш потужного елемента візьміть півлітрову банку, засипте в неї мідний купорос, опустіть мідний і цинковий електроди. На них і з'явиться напруга.
Вам знадобиться
  • сталева і мідна пластина, мідний дріт, банку, відро, цинкова пластина.
Інструкція
1
Найпростіший гальванічний елементВозьміте звичайне відро або сміттєвий поліетиленовий пакет, заповніть його землею. Землю рясно полийте концентрованим сольовим розчином. Поле цього застроміть в цю конструкцію сталеву і мідну пластину. Приєднавши вольтметр до висновків кожної з пластин, можна переконатися, що різниця потенціалів складає до 1 вольта. Для збільшення напруги робіть максимально концентрований розчин солі «щоб яйце в ньому плавало», а пластини підбирайте таким чином, щоб їх площа була максимальною. Це і є найпростіший гальванічний елемент.
2
Для того щоб отримати більшу напругу, можна зробити кілька гальванічних елементів і з'єднати з послідовно. Тоді до такої батареї можна підключити приймач або зарядний пристрій для мобільних телефонів. Для збільшення струму з'єднайте елементи паралельно.
3
Компактний гальванічний елементВозьміте банку обсягом в півлітра. Не її дно насипте мідного купоросу таким чином, щоб він повністю закрив дно. Візьміть м'яку мідний дріт і зігніть її так, щоб утворилася спіраль, яка ляже на дно банки. Кінець цієї дроту зігніть так, щоб він виходив з банки і ретельно заізоліруйте. Це буде позитивний контакт гальванічного елемента . В кришку банки вмонтуйте цинкову пластину, бажано, щоб вона була округла, повторюючи форму банки. На кришці повинен бути висновок на цю пластину, а також отвір, через який виведеться мідний дріт ізольованим кінцем.
4
Залийте в банку воду, яка розчинить мідний купорос, акуратно змонтуйте батарею. Позитивний полюс - мідний дріт, негативний - цинкова пластина. В результаті при достатній компактності вона довгий час зможе видавати різниця потенціалів близько 0,8 В, при токах 400 мА. Для здешевлення конструкції замість цинку можна взяти алюміній, але потужність батареї буде менше.