Як нагострити ніж. точити ніж на електричному жорні.

Ніж - один з найдавніших інструментів. Протягом всієї історії людства ніж був і залишається істинно чоловічих атрибутом. Уміння точити ножі було необхідно кожному мисливцю і воїну. Та й багато майстри використовували ножі в своїй роботі. І звичайно, будь-якій господині в усі часи хотілося мати в будинку гострі ножі.
Вам знадобиться
  • ніж, інструмент для заточування
Інструкція
1
Виберіть один з інструментів, придатних для заточування ножів. Це можуть бути електричні точила, кухонні точила для ножів, брусочки різної зернистості, шкурка. У похідних умовах таким інструментом може стати будь-який камінь твердіше металу, з якого виготовлений ніж.
2
Огляньте ніж, який необхідно заточити, на предмет його вихідної гостроти і різних зазублин на його лезі. Оптимальним інструментом для заточування абсолютно непридатного для використання ножа є електричне точило, але це доля професіоналів. У домашніх умовах для цих цілей зазвичай використовується точильний брусок, але часу для заточування такого ножа затрачається значно більше. Якщо затупілась лише якась частина ножа, то можна заточити тільки її. Якщо одна сторона ножа має зубчики, то затачивают ту частину ножа, де знята фаска і зубчиків немає.
3
Покладіть точильний брусок на будь-яке вбрання вами підставу, щоб не псувати стільницю. Ним може служити обробна дошка, шматок лінолеуму, проста газета. У праву руку візьміть ніж за його ручку і покладіть полотном на брусок під невеликим кутом (у виборі кута можна орієнтуватися на кут попередньої заточування). Притримуючи брусок лівою рукою, правою рукою робіть поступальні рухи щільно притиснутого леза ножа по бруску. Амплітуда ваших рухів повинна залежати від довжини всього леза, або від величини тупий частини полотна ножа. Повторити цю операцію необхідно з обох сторін леза ножа. Це є основною, грубої частиною заточки ножа, придающей його лезу ріжучий кут.
4
Визначивши, що лезо ножа у відносно пристойному стані, або вам потрібно завершити грубу обробку тупого леза, перейдіть до так званої «правці». Для цього можна використовувати більш делікатний інструмент, наприклад мелкозернистую шкурку, або невеликий брусок (точильний брусок). Для правки ножа проводять швидким рухом уздовж бруска, поперемінно підставляючи обидві сторони леза, або бруском проводять уздовж леза знизу і зверху.
5
Прикладіть вістрі ножа перпендикулярно до пальця після заточки. Дійсно гостре лезо буде злегка підтягувати шкіру при ковзних рухах ножем в напрямку, перпендикулярному лезу.
Зверніть увагу
Якщо ви працюєте з ножем вперше, особливо на електричному інструменті, краще працювати в захисних рукавичках.
Корисна порада
Для того, щоб ніж був заточений «як бритва», наприклад якщо це інструмент для різьби по дереву, то, закінчуючи заточку, зменшують поступово номер шкурки, доводячи її до нуля. У висновку нож правлять на шкіряному ремені, прибитому до дерев'яного брусочки. Для більшого ефекту на ремінь наноситься шліфувальна паста.