Як прочистити носоглотку.

Часто буває так, що застуду ви начебто вилікували, температури і нежиті вже немає, але залишаються неприємні симптоми: важко дихати, ніс в самій глибині забитий густий трудноотделяемой слизом. Прочистити носоглотку можна за допомогою теплої води, солі і невеликий груші.
Інструкція
1
Купіть в аптеці маленьку гумову грушу (приблизно на 50 мл) і пачку морської солі. При відсутності морської можна використовувати і кухонну сіль у поєднанні з содою і йодом, але буде складно вгадати пропорції.
2
У склянку налийте кип'яченої води трохи вище температури тіла (приблизно + 40-42 градуса). Ретельно розчиніть в ній чайну ложку морської солі (без гірки). Спробуйте воду на смак. Вона повинна бути не солоніша сльози.
3
Процедуру краще проводити над ванною. Наберіть в грушу солоної води. Злегка нахиліться вперед, голову трохи вбік і назад. Дихайте ротом!
4
Починайте повільно вливати воду в ніздрю: вона буде заповнювати пазухи носа. Тепер трохи нахиліть голову вперед, і ви відчуєте, як вода виливається з іншої ніздрі і стікає по задній стінці носоглотки в рот. Значить, ви робите все правильно.
5
З іншою ніздрею зробіть те ж саме. І так по черзі до тих пір, поки вся вода зі склянки НЕ БУДЕ витрачена до кінця. Пам'ятайте: вдих-видих робити тільки ротом!
6
Вмийтеся і як слід висякаєтеся. Ви помітите, наскільки тепер стало легше дихати.
7
Комусь процедура може здатися неестетично у виконанні, а хтось відчує явний дискомфорт. Так буває, якщо ви занадто швидко вливаєте воду в ніс. Поспішати не варто. Нехай розчин омиває ваш ніс зсередини поступово, це принесе безсумнівну користь носоглотці. Солона вода розчиняє густу слиз і сприяє розчиненню кірочок, забирає із собою пил і мікроби, знімає набряк носоглотки.
8
Приблизно через півгодини після промивання в ніс можна закапати ліки. Тепер, коли слиз не заважає, воно подіє швидше і ефективніше.
9
Регулярне промивання носа дуже корисно: - якщо ви часто застуджуєтеся; - якщо у вас хронічний нежить; - під час епідемій грипу. Така чистка допоможе зміцнити місцевий імунітет носоглотки.