Як шити з трикотажу. Як пришити трикотажний манжет без оверлога.

Одяг з трикотажу завойовує нашу любов все більше і більше. Дійсно, сидять на фігурі речі з трикотажу прекрасно. Уміло зшитий одяг підкреслює достоїнства фігури і прибирає її недоліки.
Вам знадобиться
  • Трикотажне полотно, швейна машинка з функцією трикотажного шва або оверлок. Бажані навички шиття.
Інструкція
1
В асортименті магазинів тканин є різноманітні еластичні полотна. Є трикотаж з еластанових волокнами, є трикотаж з бавовни з віскозою - він тягнеться не надто сильно. Є трикотаж пухкий, є щільний, трикотаж джерсі - красива елегантна тканина. Є дуже тонкий гладкий, блискучий трикотаж, який тягнеться однаково в будь-якому направленіі.Еслі ви вже просунута, досвідчена кравчиня, вам не складе ніяких труднощів зшити річ, будь то річний топік простенька майка або ошатне трикотажне плаття з драпіруванням. Але якщо навичок шиття у вас мінімум, сумувати не варто.
2
Необхідно дотримуватися нескладних правил. Трикотаж зшивається вузької зигзагоподібної рядком або спеціальної еластичною рядком (якщо є на вашій швейній машині). Найкраще мати машину "Оверлок" і шити трикотаж на ній. Тоді й не потрібно залучати до шиття іншу вашу швейну машину. Оверлоки бувають трьох-, чотирьохнитковий. Зшивати полотна краще на чотирьохнитковий оверлок. Шов виходить міцним, красивим, абсолютно професійним.
3
Викрійку розташовувати потрібно дуже акуратно і чітко, враховуючи напрям петельного стовпчика на трикотажному полотні. Припуски на шви не менше 1,5 сантиметра. На підгин вироби - три сантиметри. Розкроїли, розглянули отримані деталі. На дуже м'яких тканинах зрізані краї обробляються косими стрічками з флізеліну. Флизелин - це така тонка тканина, яку можна приклеїти до викроєним деталі за допомогою праски. Стрічечка флизелина, шириною один сантиметр приутюживают по краю. Через півгодини можна починати шити. Перед основним сшиванием бажано змітати деталі тонкою голкою з тонкою ниткою.
4
Горловину можна обробити декількома способами. Найпростіший - загинаємо всередину на півсантиметра і прострочуємо (вже на машинці) подвійною голкою. Є спеціальна голка в аксесуарах для машинки. Як користуватися - написано в інструкції до машинки, нічого в цьому складного немає. Точно так же підшиваємо рукава (або пройми) і поділ. Але річ можна зробити ще цікавіше. Наприклад, пришити стійку до горловини, манжети до рукавів. Тоді викроюємо відсутні деталі і пришиваємо оверлоком до горловини і рукавах.
Корисна порада
Починати потрібно з нескладних деталей, але з красивого трикотажу. Тільки потім переходити на більш складні вироби - з драпіровками, складками.