Як наносити кракелюр. Як зробити ефект тріщини.

Кракелюр - це тоненькі тріщини на картинах. Належить цей термін живопису. У наш час він використовується не тільки в картинах, але і на скриньках, комодах, табуретах, вазах та ін. Завдяки використанню кракелюра нові речі виглядають як антикварні, а дизайн набуває відтінок старовини. Можна спробувати самостійно використовувати техніку нанесення кракелюра.
Вам знадобиться
 • - спеціальна декоративна грунтовка потрібного кольору,
 • - лак з ефектом тріщин на порцеляні або під старовину,
 • - лак для ефекту тріщин старої фарби,
 • - поліуретанова фарба на водній основі або прозоре покриття,
 • - валик для нанесення лаку,
 • - валик для нанесення грунту,
 • - лоток для фарби,
 • - кисть з поролону,
 • - газети,
 • - захисна стрічка.
Інструкція
1
Перш ніж почати наносити фарбу, закрийте захисною стрічкою або папером ділянки, які не повинні бути забруднені. Строго дотримуючись інструкції, нанесіть обрану вами фарбу на поверхню. Залиште висихати на 4 години. Якщо ви вирішили відкласти роботу на більш пізній час, видаліть стрічку з поверхні, так як існує ризик, що потім ви відірвете її разом з верхнім шаром фарби.
2
На суху основу нанесіть спеціальний декоративний лак для додання ефекту тріщин. Зачекайте, поки лак висохне. На повністю висохлому лаку повинні з'являтися тріщини. Якщо ви хочете домогтися більшого ефекту ліній тріщин на світлому фоні, використовуйте ще один додатковий шар состарівают лаку з бітумом. Щоб надати ефект бризок фарби, нанесіть шар прозорого лаку, лаку з перловим або опаловим відтінком. А для освітлення тріщин на темній поверхні додайте фарби.
3
На фарфор лак з ефектом тріщин наносите найкраще пензлем з поролону. При роботі з пензлем наносите на всю поверхню перекривають хрестоподібні мазки. Як правило, чим тонше шар лаку ви завдасте, тим менше будуть тріщини, і навпаки, чим більше лаку ви завдасте, тим тріщини будуть більш виражені. Після того як ви покрили всю поверхню хрестоподібними мазками, необхідно вирівняти поверхню легким натисканням на кисть у вертикальному та горизонтальному напрямках. Якщо потрібно отримати більш виражені тріщини або краще вирівняти поверхню, можна додати ще один шар лаку. На завершальному етапі вирівнювання використовуйте тривалі помахи пензлем у вертикальному напрямку. При використанні кракелюра на меблях покриття наносите в напрямку волокон деревини.
4
Щоб надати тріщинах темніший відтінок, нанесіть затіркою шар бітумного лаку для додання ефекту старіння. А для отримання насиченої фонової фарби використовуйте лак білого кольору для подсветленія тріщин. Якщо вам подобаються більше колоритні відтінки, тоді використовуйте прозорий лак або лак під перли, опал.
5
На останній стадії, коли верхній шар буде покритий тонкою плівкою, можна прискорити процес сушіння феном. На ранніх стадіях це робити не рекомендується, так як використання фена може збільшити тріщини.
Лак з ефектом кракелюра з остромодной новинки перетворився на постійну частину колекцій багатьох марок. Він здатний створювати самі різні малюнки - від тонких тріщин до широких смуг і окремих острівців на контрастному фоні. Можна придбати готовий набір з розтріскується покриття і основи, але набагато цікавіше підібрати таку пару самостійно. У будь-якому випадку цей незвичайний манікюр потрібно спробувати хоча б раз - ваші руки точно не залишаться непоміченими.
Вам знадобиться
 • - лак-основа;
 • - лак-кракелюр;
 • - верхнє покриття.
Інструкція
1
Оберіть лак-основу і кракелюр, який наноситься поверх неї. Найкрасивіше виглядають контрастні варіанти - чорна сітка на золотому фоні, біла - на синьому або червоному, фіолетова - на сріблястому, темно-зелена - на лимонно-жовтому. Врахуйте, що кракелюри різних марок дають різний ефект. Покриття може лягти найтоншої сіткою тріщин або широкими поздовжніми смугами неправильної форми, придбати малюнок «леопардової шкури» або розводи, що нагадують географічну карту.
2
Майстра манікюру помітили, що один і той же кракелюр дає різний ефект на різних базах. Лак-емаль, металік, гліттер або желе змінює характер верхнього розтріскується покриття. Тому перед тим, як нанести його на нігті, краще поекспериментувати на пластикових типсах. Спробуйте різні варіанти основи і виберіть той, який здасться вам найбільш привабливим.
3
Новачкам краще почати з готових наборів з двох контрастних відтінків. Кракелюр потрібно наносити на бездоганно доглянуті нігті з зволоженою кутикулою - інакше замість екстравагантного манікюру ви ризикуєте отримати «руки бомжа». Нанесіть на нігті базовий лак і просушіть його.
4
Приступайте до нанесення кракелюра. Якщо ви правша, починайте забарвлення з правої руки - так ви зможете домогтися однакового ефекту на всіх пальцях. Швидко нанесіть покриття на ніготь тонким рівним шаром. Для початку обробіть тільки один палець. Висихаючи, лак почне тріскатися. Оцініть вийшов ефект. Якщо тріщини вийшли занадто тонкими, потрібно наносити більше товстий шар кракелюра. Якщо ж їх занадто мало, нанесіть покриття другим шаром.
5
Вибравши підходящий варіант, покрийте кракелюр всі нігті. Дочекайтеся повного висихання природним шляхом - додаткові сушать засоби застосовувати не рекомендується. Зверху необхідно нанести верхнє покриття. Вибирайте засіб з матовим або глянцевим ефектом - воно додасть манікюру закінчений вигляд і захистить його від відколів. Лак з кракелюр тримається близько чотирьох днів, після чого його необхідно видалити, так як він почне набувати неохайний вигляд.