Як зробити екскурсію.

Будь-яка екскурсія складається з двох взаємопов'язаних процесів - підготовки та проведення. Створення екскурсійної програми являє собою непростий процес, іноді вимагає участі цілого колективу. Тут важливо не тільки зміст майбутньої екскурсії, а й уміння вибрати ефективні способи впливу на аудиторію.
Інструкція
1
Розробіть тему екскурсії. Можливо, для цього доведеться створити творчу групу, в яку може увійти від двох до семи чоловік (залежно від складності теми). Продумайте можливість запрошення фахівців - працівників музеїв, викладачів навчальних закладів.
2
Підберіть матеріали для екскурсії, вивчіть їх і попередньо відберіть ті об'єкти, які будуть в центрі майбутньої екскурсії.
3
Розробіть екскурсійний маршрут. Він повинен включати послідовне проходження екскурсійної групою намічених об'єктів і бути зручним.
4
Підготуйте інформаційні повідомлення, що стосуються кожного з екскурсійних об'єктів. Важливо, щоб зміст розповіді було цікавим і захопило аудиторію. При підготовці повідомлення орієнтуйтеся на особливості аудиторії, такі як вік, професійні особливості, рівень освіти. Так, якщо екскурсія входить в програму ділової поїздки, зупиніться на показі ділових та громадських центрів.
5
Показ об'єктів на туристичному маршруті є однією з найважливіших задач екскурсії. В якості таких об'єктів виберіть пам'ятні місця, пов'язані з історичними подіями, будівлі та споруди, пам'ятники видатним особистостям, унікальні природні об'єкти, заповідники, пам'ятники археології.
6
При складанні екскурсійних маршрутів прагнете до того, щоб одні й ті ж об'єкти не переносилися з однієї екскурсії в іншу. Кожна окрема екскурсійна тема в ідеалі повинна мати свої об'єкти. Складаючи маршрут, чергуйте об'єкти по їх утриманню, це дозволить зберегти новизну сприйняття і утримати увагу екскурсантів.
7
Розрахуйте передбачувану тривалість екскурсії, враховуючи при цьому число об'єктів і віддаленість їх один від одного. Оптимальна тривалість екскурсії по місту - 2-3 академічні години (при числі об'єктів не більше п'ятнадцяти).
8
Якщо ви серйозно плануєте займатися організацією екскурсійної діяльності, візьміть за правило складати картку на кожний об'єкт. У ній вкажіть найменування об'єкта, особливості пов'язаного з ним історичної події, місцезнаходження, опис пам'ятника, включаючи автора та дату створення. Бажано доповнити картку фотографією екскурсійного об'єкта та контактними телефонами організації, що відповідає за його содержаніе.Со часом у вас накопичиться значний матеріал, що дозволяє складати різні види тематичних екскурсій.
Корисна порада
Додатковий джерело: «Екскурсознавство», Б.В. Ємельянов, 2007.