Як знайти Марс. марс з любительського телескопа.

Марс посідає четверте місце за віддаленості то Сонця і сьоме за розмірами планет Сонячної системи. Свою назву отримав на честь давньоримського бога війни. Іноді Марс називається червоною планетою: червонуватий відтінок поверхні надає оксид заліза, що міститься в грунті.
Вам знадобиться
  • Любительський телескоп або потужний бінокль
Інструкція
1
Протистояння Землі і Марс Акогда Земля знаходиться точно між Сонцем і Марс ом, тобто на мінімальній відстані, рівному 55.75 млн км, це співвідношення планет називають протистоянням. При цьому сам Марс знаходиться в напрямку, протилежному Сонцю. Такі протистояння повторюються кожні 26 місяців у різних точках орбіт Землі та Марс а. Це найбільш сприятливі моменти для спостережень червоної планети в любительські телескопи. Раз на 15-17 років відбуваються великі протистояння: при цьому відстань до Марс а мінімально, а сама планета досягає свого найбільшого кутового розміру та яскравості. Останнє велике протистояння було 29 січня 2010 року. Наступне буде 27 липня 2018.
2
Умови наблюденійПрі наявності аматорського телескопа слід шукати Марс в небі в періоди протистоянь. Деталі поверхні доступні для спостережень лише в ці періоди, коли кутовий діаметр планети досягає максимального значення. Крупному аматорському телескопу доступні багато цікаві деталі на поверхні планети, сезонна еволюція полярних шапок Марс а й ознаки марсіанських пилових бур. У невеликий телескоп можна побачити «темні плями» на поверхні планети. Можна розглядати і полярні шапки, але тільки під час великих протистоянь. Багато що залежить і від досвіду спостережень, і від атмосферних умов. Так, чим більше спостережницьких досвід, тим менше може бути телескоп для «уловлювання» Марс а і деталей його поверхні. Відсутність досвіду не завжди компенсується дорогим і потужним телескопом.
3
Де іскатьВечером і вранці Марс видно в червоно-помаранчевому світлі, а в середині ночі в жовтому. У 2011 році Марс можна спостерігати на небі влітку і аж до кінця листопада. До серпня планету можна бачити в сузір'ї Близнюків, що в північній півкулі неба. З вересня Марс видно в сузір'ї Рака. Воно знаходиться між сузір'ями Лева і Близнюків.
Зверніть увагу
Якщо досвід спостережень невеликий, слід дочекатися періоду протистояння.