Як відкрити диспетчерську таксі.

Перше, що повинен пам'ятати що зважився створити власну службу таксі - це те, що ринок, в який він має намір увійти, насичений до межі. Причому основними конкурентами його стануть не таксі інших подібних же компаній, а маса приватників-нелегалів, буквально наповнюють собою міста. Втім, якщо механізми ринку вам відомі досить добре, то чому б і не спробувати відкрити власну диспетчерську таксі ?
Вам знадобиться
 • - запам'ятовується назву,
 • - «Виразний» телефонний номер,
 • - Офіс, обладнаний багатоканальним телефоном і радіостанцією.
 • - 4-6 змінних диспетчера в штаті співробітників,
 • - Договори з таксистами-індивідуальними підприємцями.
 • - Пакет установчих документів та держліцензій на право здійснювати перевезення пасажирів.
Інструкція
1
Придумайте помітну назву. Подивіться, як назвали свої фірми ваші попередники, і винайдіть щось нове і запам'ятовується. Якщо назва служби таксі таксі сти» викладають круглі суми.
2
Орендуйте і обладнайте для своєї служби міського таксі офіс, диспетчерську. Практично все, що вам знадобитися - це налагоджена система зв'язку. Замовлення диспетчери прийматимуть по стаціонарному телефону, а з таксі стами спілкуватися за допомогою мобільного або радіозв'язку (частіше друге). Телефон в службі таксі повинен бути багатоканальним, інакше кожний не додзвонився замовник буде діставатися конкурентам. В середньому процес перевезення пасажирів в подібній фірмі контролюють 2-3 змінних диспетчера, що працюють на окладі.
3
Починайте пошук водіїв зі своїми автомобілями, зареєстровані як індивідуальні підприємці. Саме такі люди можуть працювати у вашій фірмі, тоді як компанії, що має свій автопарк, приймають водіїв таксі в штат. Ви ж будете лише укладати з «приватниками» договір на обслуговування, віддаючи їм близько чверті від вартості замовлення.
4
Подбайте і про формальну сторону справи - автомобільні перевезення пасажирів як вид діяльності підлягають обов'язковому ліцензуванню. Щоб працювати з таксі стами-підприємцями, ви повинні мати статус юридичної особи. Отримавши ліцензію, сплануйте і проведіть рекламну компанію.
Корисна порада
Створіть свій сайт і освойте процедуру прийому замовлень таксі через інтернет - сайт послужить хорошою рекламою, яка дає можливість тут же скористатися послугами вашої фірми.Чтоби заслужити гарну репутацію, ретельно відбирайте водіїв, звертаючи увагу як на особистість шофера, так і на стан його автомобіля, проводите опитування серед клієнтів, вже скористалися вашими послугами.
Якщо ви вирішили відкрити диспетчерську службу таксі, то у вас є два варіанти. Перший - з машинами у власності організації. Це більш складний і витратний спосіб. Другий - відкрити тільки диспетчерську і приймати водіїв з власними автомобілями. Це більш простий і швидкий спосіб з найменшим ризиком. Багато підприємців останнім часом вибирають саме його.
Вам знадобиться
 • -програма для роботи із замовленнями;
 • -програма для роботи водіїв;
 • -приміщення;
 • -кабінкі для диспетчеров;
 • -компьютеры;
 • -телефоны;
 • -видеонаблюдение.
Інструкція
1
Відкрийте фірму. Краще зареєструвати ПП, що надає інформаційні послуги. У статуті організації пропишіть якомога більше різних видів діяльності. Це може знадобитися, якщо ваша ідея з диспетчерською не принесе плодів або для розширення списку послуг, що надаються.
2
Визначтеся з програмою, в якій будуть прийматися замовлення. Вибір їх досить-таки великий, немає необхідності звертатися до програмістів і замовляти її написання. Ця програма повинна відображати всю необхідну інформацію. Дату дзвінка, вартість замовлення, маршрут, час прибуття автомобіля, оператора, який брав замовлення, водія, який виконав замовлення, марку автомобіля і багато іншого. Протестуйте кілька варіантів програм, перш ніж зупинитися на одній.
3
Буде краще, якщо програма буде розподіляти замовлення між водіями і відправляти смс-повідомлення клієнту. Програма не повинна бути складною. Права для роботи в ній розподіліть для різних співробітників. Наприклад, диспетчера не повинні мати права вносити поправки в сповнений замовлення. Але ситуації бувають різні. Тому для одного або двох співробітників потрібно дозволити всі дії.
4
Не використовуйте рації, це невигідно і незручно. Підберіть і придбайте програму для водіїв, в якій вони зможуть працювати. Ця програма повинна встановлюватися на стільниковий телефон. У ній водіям потрібно виконувати декілька основних дій. Виходити на лінію, відзначатися на точці, підтверджувати замовлення, здійснювати з ним роботу, сходити з лінії. За допомогою цієї програми ви заощадите багато часу і грошей.
5
Підберіть офіс і обладнайте його для роботи. Одна кімната повинна бути для диспетчерів. Якщо ви плануєте розвивати бізнес, зробіть її великий, встановіть окремі кабіни для диспетчерів. У кожну підведіть по телефонній лінії. Добре, якщо є можливість встановити відеоспостереження. Надалі це допоможе вам контролювати їх роботу.
6
Найміть на роботу персонал. Навіть для диспетчерської служби без власного автопарку вам знадобляться деякі співробітники. Обов'язково найміть бухгалтера, можна приходить. Прийміть керівника диспетчерської служби, співробітника відділу кадрів, маркетолога, співробітника для роботи з водіями, системного адміністратора. Функцію директора в перший час краще виконуйте самостійно.
7
На перший час можна прийняти лише 4 диспетчера. Запрошуйте для співбесіди людей без досвіду роботи і вчіть їх під себе. Зробіть 4 зміни, по одній людині в кожній зміні. Зробіть їм змінний графік. Навчіть працювати з програмою.
8
Дайте оголошення про прийом на роботу водіїв з особистими автомобілями. На перший час краще зробіть щадні умови. Наприклад, невеликий відсоток за кожен сповнений замовлення. Зараз ви не зможете забезпечити їх роботою, тому щоденну або щотижневу плату краще не призначати. З водіями укладіть офіційний договір на надання інформативних послуг. Закачайте в їх телефон програму і навчіть роботі з нею.
9
Визначтеся з тарифами. На перший час вони повинні бути невисокі. Почніть давати рекламу про таксі. Краще вибирати прості й недорогі варіанти. Наприклад, реклама в мережі інтернет, роздача купонів на знижку або листівок.
10
Не очікуйте в перші місяці прибутку. Бізнес таксі вельми специфічний. У кращому випадку, через 5-6 місяців ви зможете вийти на рівень самоокупності. Збільшуйте обсяг реклами і проводите роботу з водіями. Якщо вони будуть погано обслуговувати клієнтів, то кількість замовлень не збільшиться. З кожним місяцем підвищуйте якість послуг. Клієнтів краще залучати саме цим, а не демпінгом або безкоштовними поїздками.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=63KAAA8kcTw
Зверніть увагу
В цьому виді діяльності конкуренція дуже велика. Шукайте нестандартні додаткові послуги для клієнтів і намагайтеся давати оригінальну і запам'ятовується рекламу.
Корисна порада
Ретельно контролюйте роботу диспетчерів і водіїв. Кількість постійних клієнтів у таксі залежить саме від них.