Як зробити птаха щастя.

Японське мистецтво орігамі популярно у нас завдяки паперовій фігурці птиці щастя . За легендою такий птах, зроблена своїми руками, приносить щастя здійснення бажань. Історичні корені орігамі тягнуться з Стародавнього Китаю, хоча сьогодні його батьківщиною вважається Японія. Кропіткий процес виготовлення фігурки винагороджується позитивними емоціями.
Інструкція
1
Візьміть аркуш паперу. Простежте, щоб папір одночасно володіла і міцністю, і м'якістю. Вона повинна добре складатися, але при цьому не рватися. Аркуш паперу за замовчуванням повинен мати квадратну форму.
2
Складіть лист навпіл, слідуючи за середніми лініях, і переверніть. Перегніть квадрат по віртуальним лініях двох діагоналей і знову його переверніть.
3
Пальцем натисніть в центрі листа, зберіть всі чотири куточка разом, перегинаючи папір відповідно до планованими лініями.
4
Ви отримали базову квадратну форму. Під час подальших дій уважно стежте, де знаходиться особливий нераскривающійся «глухий» кут.
5
Покладіть на стіл базовий квадрат «глухим» кутом спрямованим догори. Спереду основи відігніть дві нижні частини, напрямок - в бік центральної лінії. Наступне ваша дія - перегніть вниз саме верхній трикутник.
6
Тепер акуратно відігніть зігнуті сторони. Один шар майбутньої фігурки тягніть вгору, одночасно його згинайте по боковому меридіану. Ваші дві «долини» повинні зайняти позицію «гір».
7
Якщо до цих пір ви всі маніпуляції виконали правильно, то на даному етапі у вашого журавлика вже є підстава і намічені крила.
8
Тепер ваше завдання - повторити докладно попередні чотири кроки орігамі, перевернути фігурку і в черговий раз повторити чотири останні дії.
9
Ви підготували базову форму птиці щастя . Внизу у нього вже повинні бути розташовані дві «ніжки», а вгорі візуально сприймаються два «крильця». В центрі між «крильцями» посередині повинен утворитися трикутний «горбик».
10
Базову форму орігамі складіть «ніжками» вниз. Тепер спереду і ззаду акуратно зігніть нижні сторони від боків до центральної вертикалі.
11
Наступна дія - зігніть обидві «ніжки» вгору і трохи в сторони. Перевірте лінію «ніжок» і опустіть їх вниз.
12
Щоб отримати шию і хвіст журавлика, обидві «ніжки» журавлика вогне всередину по наметившимся лініях. Опустіть отримані крила вниз до упору, злегка натисніть на горбик спини між ними. Потягніть трохи крильця в сторону.
Корисна порада
Використовуйте кольоровий папір для оригамі, тоді фігурки виходять більш цікавими та святковими