Як полірувати дерево.

Іноді при догляді за старими меблями або її реставрації не обійтися без нанесення нової полірування. Полірування - досить трудомістка операція. Для початку спробуйте відполірувати кілька непотрібних шматків фанери. Потренувавшись, ви досягнете позитивного результату.
Вам знадобиться
  • тампон,
  • політура,
  • спирт,
  • лляне масло.
Інструкція
1
Поверхность, підготовлена для полірування не повинна мати тріщин, зазорів, сучків. Попередньо відшліфуйте її грубою шкуркою, а потім більш дрібної.
2
Для полірування дерева застосовують лужну політуру, плівка якої світлостійка і еластична. Така політура стійка до подряпин і володіє хорошими поліруючими властивостями.
3
Перший етап полірування - це грунтування, тобто нанесення на дерев'яну поверхню густий політури, що не розбавлена спиртом. Для щільних і твердих порід дерева потрібно розбавити політуру спиртом. Мазки при грунтування і полировании повинні закривати один інший.
4
Після грунтування залиште деталь для сушки в приміщенні з температурою не нижче плюс 20 °. Простежте, щоб не було пилу. Загрунтовану поверхню зверніть до підлоги. Час сушіння - три доби. Далі відшліфуйте шкіркою або пемзової порошком.
5
Після грунтовки виконайте перше і друге полірування рідкої політурою. Швидкість полірування повинна бути швидше, ніж при ґрунтовці. Після першої полірування просушіть деталь 2 діб. Після другої полірування - 4 доби. Третю, остаточне полірування проведіть у швидкому темпі ще рідшою політурою.
6
Для полірування дерева візьміть великий шматок вати і щільно умніте його в руках. З одного боку змочіть його кількома краплями політури. Загорніть в вовняну тканину і оберніть отриманий тампон в чисту лляну ганчірочку. Лляна тканина не залишить дрібні волокна на поверхні дерева.
7
Добре профільтровану політуру налийте на середину отриманого тампона і зробіть пробний мазок (лас), на будь допоміжної поверхні.
8
Якщо ви налили правильну кількість політури мазок залишити миттєво висихає слід. Не відразу сохнущий і пузиряться слід - це ознака надмірної кількості політури. Видаліть надлишок політури з тампона, протерши про допоміжну поверхню.
9
При витрачанні політури з тампона, збільшуйте натиск на нього. А коли лас перестане бути помітним, додайте політуру в тампон.
10
Уважно слідкуйте за тим, щоб політура не висихала на краях тампона, інакше це може привести до подряпин на поверхні. Засохлу політуру видаліть спиртом.
11
На кожному етапі полірування робіть відрив тампона від поверхні ковзаючим рухом з самого краю полірованої поверхні. Так ви зможете уникнути плям від надлишку політури.
12
При виникненні гальмування в русі тампона нанесіть на робочу поверхню три краплі льняного масла. Після просихання деталі масло з політури видаліть етиловим спиртом. Плівка покриття не тільки вирівнюється, але ізнежирюється. Дану операцію проведіть чистим тампоном.