Як поміняти квитки на літак. Як поміняти квиток в авіакомпаніях.

Якщо трапилося так, що ви не можете вилетіти в раніше призначений час, але не хочете втратити гроші за квитки , то є кілька можливостей це зробити. Зовсім без втрат обійтися не вдасться, але звести їх до мінімуму можливо.
Вам знадобиться
  • Авіаквиток
Інструкція
1
Щоб поміняти квитки на літак, зверніться в касу вашої авіакомпанії або на сайт, де ви бронювали квиток, щоб уточнити можливість скасувати поїздку і отримати частину коштів, витрачених на квиток. Якщо ви хочете не скасувати, а перенести поїздку, дізнайтеся, чи можна це зробити і чи буде вам призначена якась доплата від авіакомпанії. Якщо ви не можете скористатися авіаквитками і призначеної датою поїздки з вини авіакомпанії, то маєте право на повне відшкодування вартості авіаквитка, і, в деяких випадках, на додаткові компенсації моральної або матеріальної шкоди (за наявності обгрунтування).
2
В іншому зміна квитків залежить від того, який тариф ви вибрали при покупці. Наприклад, тариф екскурсійний дозволяє змінити будь-який квиток навіть дуже близько до дати відправлення, спеціальні тарифи, в тому числі зі знижками, на особливих умовах, по «гарячих» лініях практично не допускають такої можливості. У деяких тарифах передбачається зміна квитка, але з обов'язковим утриманням коштів з вартості квитка в якості штрафу. Іноді ви можете змінити і свій тариф, також деякі транспортні компанії надають можливість зміни авіаквитків на інші види транспорту або навпаки.
3
Якщо ж квитки не були використані, а дата поїздки пройшла, такий випадок розглядається індивідуально. За наявності поважних причин та документів, що їх підтверджують (хвороба, відмова у видачі візи і т.д.), в деяких випадках є можливість отримати частину ціни невикористаного квитка назад.
Зверніть увагу
Чим раніше ви вирішите поміняти квитки на літак, тим зручніше і швидше це можна буде здійснити. На самих ранніх стадіях досить просто скасувати бронь на літак, а замість неї зарезервувати інші квитки.
Корисна порада
Особливо швидко і зручно можна поміняти квиток на літак, якщо ви бронювали квитки через відповідні онлайнові сервіси.
Умови і порядок обміну квитка на літак залежать від тарифу і причин повернення. Загальна тенденція: штрафи тим вище, а обмеження жорсткіше, ніж дешевше тариф, при добровільному поверненні отримати гроші можна лише в тому агентстві або авіакомпанії, де проведена покупка, а вимушена відмова підтверджується відміткою перевізника.
Вам знадобиться
  • - паспорти пасажирів;
  • - бланки паперових квитків з невикористаними польотними купонами;
  • - маршрут-квитанція електронного квитка;
  • - гроші для оплати штрафів і зборів, якщо ті передбачені умовами тарифу.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили обміняти квиток (звичайно мова йде про перенесення вильоту на більш ранню або пізню дату) добровільно, вам слід звертатися в той агентство або офіс авіакомпанії, де він був куплен.Для цього будуть потрібні паспорти всіх пасажирів, квитки з невикористаними польотними купонами і гроші для сплати необхідних зборів, штрафів і под. залежно від умов таріфа.Для обміну електронного квитка буде необхідно зв'язатися з адміністрацією сайту, на якому він був куплений (посередником або самої авіакомпанією, залежно від ситуації). Порядок обміну таких квитків зазвичай описаний на сайті, і є сенс вивчити їх ще перед покупкою.
2
Особливий випадок, якщо обмін квитка вимушений. Такими визнаються затримка або скасування рейсу з тих чи інших причин. У цьому випадку вам слід звернутися спочатку до представників авіакомпанії, що знаходяться в аеропорту. Вони зроблять у квитку позначку, на підставі якої повернення буде визнаний вимушеним, і проінструктують щодо подальших дій.
3
Якщо вам потрібно провести вимушений обмін електронного квитка, необхідна відмітка може бути зроблена в маршрут-квитанції. Так називається підтвердження з відомостями про всі пасажирах і сегментах польоту, яке ви можете роздрукувати по завершенні процедури придбання електронного квитка в інтернете.Лучше його мати на такий випадок при собі або при потребі знайти спосіб роздрукувати безпосередньо в аеропорту.