Як визначити форму слова.

Не всякий скаже, що визначати форму слова - важливе і потрібне вміння. Адже дуже часто для розуміння того, як написати слово, просто необхідно визначити спочатку його граматичне значення, тобто визначити форму . Але як це зробити? На що варто звернути увагу в першу чергу?
Інструкція
1
Насамперед, ви повинні усвідомити для себе, що форма слова - це спільність морфологічних ознак, які вказують на приналежність до тієї чи іншої групи частин мови. А саме, більшість слів російської мови являють собою сукупність форм.
2
Практично будь-яка самостійна частина мови має початкову форму . Так для іменника початковою формою буде форма називного відмінка, однини. А для прикметника - називного відмінка, однини і чоловічого роду. Якщо дієслово відповідає на питання "що робити?", "Що зробити?", То він знаходиться в невизначеній формі, яка називається також початковою.
3
Незмінні самостійні частини мови, такі як прислівник або дієприслівник, мають постійну форму . Вони не змінюються ні за числами, ні за відмінками, ні за родами, як змінюються, наприклад, імена іменники. У цих слова х не слід шукати закінчення, тому ця морфема може бути присутнім тільки в слова х, які здатні змінювати форму . У них відсутня навіть нульове закінчення.
4
Форму слова можна визначити, звернувши увагу на закінчення. Так якщо ви бачите перед собою слово із закінченням "їж", то сміливо можете зробити висновок, що це дієслово у формі однини, другої особи, теперішнього часу, першого відмінювання. А якщо ви бачите, наприклад, закінчення "іт", то розумієте, що це дієслово у формі однини, третьої особи, теперішнього часу, другої дієвідміни.
5
По закінченню іменника можна визначити відмінок, рід і число. А також - схиляння. Наприклад, іменники у формі чоловічого чи жіночого роду із закінченням "а" або "я" відносяться до першого склонению, у формі середнього або чоловічого роду з закінченням "о" або "е" - до другого склонению, а в жіночому роді з м'яким знаком на кінці - до третього.
6
Визначивши форму слова, ви зможете перевірити написання. Так ви повинні будете написати в закінченні іменника "і", якщо визначте, що воно знаходиться знаходиться у формі першої відміни, родового відмінка або в третьому відмінюванні. Тому вміння визначати форму слова - дуже важливий навик, що дозволяє вам не допускати помилок на письмі.