Як порахувати термін окупність проекту. оцінка окупності бізнес проекту.

Для успішної реалізації власної справи важливим пунктом є грамотне планування, що вимагає обов'язкового розрахунку періоду окупності проекту . Даний показник необхідний при написанні бізнес-плану та пошуку інвесторів, адже саме цей пункт цікавить їх перш за все. Як же правильно порахувати термін окупності проекту ?
Вам знадобиться
  • калькулятор, суми інвестицій, змінних і постійних витрат, планованого прибутку, блокнот і ручка
Інструкція
1
Розрахуйте необхідний обсяг інвестиційних вкладень. Термін окупності проекту представляє собою період часу, за який чистий прибуток від інвестиційного проекту зможе повністю покрити весь обсяг інвестицій в проект. Даний показник позначається як «S інв».
2
Розрахуйте змінні і постійні витрати. До постійних відносяться такі витрати, які не змінюють свого значення, тобто зарплата співробітників (оклад), оренда приміщення та інше. До змінних ж відносяться, навпаки, такі витрати, розмір яких залежить від сторонніх чинників - премія співробітників, витрати на електроенергію і тому подібні витрати. Дані показники позначаються, як «S пост. изд »і« S пров. изд »відповідно.
3
Визначте величину планованої виручки. На даний показник сфера діяльності, сезонність та інші фактори. Цей показник прийнято позначати як «S вир».
4
Розрахуйте чистий прибуток, отриманий від реалізації проекту . Для цього потрібно скористатися наступною формулой.S пр = S вир- (S пост. Изд + S пер. Изд) Слід пам'ятати, що показники за різні роки не будуть однаковими. Якщо бізнес розвивається успішно, то витрати зростають (потрібно більше приміщення, більша кількість персоналу та інше), але і виручка і, відповідно, прибуток так само не стоять на місці.
5
Знайдіть точку беззбитковості. Цією точкою називається той момент, коли всі грошові кошти, вкладені в проект, окупаються. Саме цей час і буде термін ом окупності проекту , тобто коли всі інвестиції, вкладені в проект, повернулися. Для розрахунку даного показника слід скористатися такою формулойS інв - S прКогда відповідь буде нульовою - проект буде вважатися повністю окупляться. Якщо проект масштабний, то за рік він не вийде на точку беззбитковості, тому показники слід розраховувати відразу на кілька років.
6
При розробці бізнес-плану проекту , слід пам'ятати і розуміти, що термін окупності проекту не розраховується окремо від інших показників. Його завжди пов'язують з показником поточної вартості і з внутрішньою нормою рентабельності (IRR).