Як збирати гроші. Як перевірити пенсійні накопичення.

Для того, щоб мати заощадження, недостатньо багато заробляти - треба ще й навчитися зберігати зароблене. Але як часто буває, що при пристойних доходах ми не тільки нічого не відкладаємо, а й сидимо по вуха в кредитах, а про те, щоб робити накопичення, і мріяти не доводиться. Як збирати гроші?
Інструкція
1
Для початку задумайтеся - для чого вам потрібні накопичення? Купити щось дороге, мати гроші "на чорний день", в далекому майбутньому жити на відсотки з вкладу? Скільки грошей вам для цього необхідно і за який час ви плануєте їх накопичити? Все це допоможе вам більш чітко уявити собі ваші майбутні капітали - і прагнути до результату буде набагато легше.
2
Відкладайте 10% всіх своїх доходів. Це не випадкова цифра: перевірено, що саме така сума, як правило, може відправлятися «в заначку» без істотного впливу на бюджет. Головне - робити це відразу після того, як гроші надійшли у ваше розпорядження. Можна написати заяву про щомісячне перерахування частини грошей на спеціальний рахунок, щоб поповнення ваших фінансових запасів відбувалося автоматично.
3
Візьміть за правило відкладати також всі незаплановані доходи - премії, гроші за випадкові підробітки або понаднормову роботу. Якщо ви плануєте свій бюджет - звівши в кінці звітного періоду витрати з доходами, не поспішайте витратити всі заощаджені гроші, а приплюсуйте їх до накопичень.
4
Заведіть скарбничку. Якщо кожен день (або хоча б пару разів на тиждень) скидати в неї накопичилася в кишенях або в гаманці дрібниця, а через пару місяців підрахувати, що ж вийшло, то результат вас приємно здивує. Розсортованої дрібницею можна, наприклад, оплатити рахунок у банку, а зекономлені таким чином купюри додати до ваших заощаджень.
5
Перед тим, як відкладати гроші про запас, потренируйтесь. Наприклад, перед тим, як почати робити накопичення всерйоз, влаштуйте тренування, пару-трійку місяців відкладаючи гроші на придбання якої-небудь дуже бажаною для вас речі. І надалі, поповнюючи накопичення, згадуйте про ту радість, яку принесла вам ця покупка. А можна призначати собі проміжні «премії» - наприклад, пообіцяти зробити собі якийсь подарунок після того, як сума накопичень перевищить 100 тисяч. Це додасть азарту і дозволить отримувати задоволення від самого процесу накопичень.