Як фотографувати захід.

Природні явища, такі як заходи сонця , світанки, грози, прекрасні хмари, захоплюючі дух пейзажі - все це цікаві об'єкти для зйомки. Часто люди, бачачи гарний захід сонця у вечірньому небі, не можуть утриматися і фотографують його, але знімки виходять вдалими далеко не завжди. Фотографувати захід потрібно, враховуючи деякі особливості висвітлення.
Вам знадобиться
  • різні об'єктиви
  • штатив
Інструкція
1
Іноді можна зробити відмінну фотографію із заходом спонтанно, але якщо ви приблизно заплануєте знімок, то результат буде гарантовано хорошим. Звичайно, не можна заздалегідь передбачити, які на небі будуть хмари і наскільки красивий буде захід. Але можна підготувати місце для зйомки, уподобавши краєвид, ідеально підходить під гарний захід сонця. Тоді, якщо небо порадує вас прекрасними фарбами, ви можете сфотографувати захід найбільш вигідним чином. Зазвичай захід триває приблизно 30 хвилин. Добре, якщо ви вибрали таке місце, в якому весь шлях сонця добре відстежується, тоді ви можете сфотографувати захід на різних стадіях.
2
Якщо ви вибрали якийсь конкретний день для зйомки заходу, то дізнайтеся заздалегідь час, в який він буде відбуватися. Постарайтеся прийти на місце зйомок на 10-15 хвилин раніше, щоб оцінити місце, знайти ракурси, налаштувати фотоапарат.
3
Часто люди знімають захід без будь-яких деталей, але якщо ввести в композицію додаткові елементи, знімок вийде набагато цікавішим. Різні силуети, що з'являються на знімку на тлі заходу, здатні додати фотографії настрій, знімок вийде незабутнім і незвичайним.
4
Якщо ви ходите зняти захід з ландшафтом, то використовуйте об'єктив з коротким фокусом, близько 10-20 мм. Але якщо ваша мета - сонце крупним планом, то можна брати об'єктиви з фокусом до 200мм. Пам'ятайте, що дивитися на сонце через об'єктив, поки воно ще не сідає - дуже шкідливо для очей. Для зйомки на довгофокусний об'єктив вам, швидше за все, знадобиться штатив. Короткофокусний об'єктив ідеально підходить, якщо ви хочете відобразити весь пейзаж, який висвітлюється заходом.
5
Колір заходу найбільш яскравий і насичений в той момент, коли сонце майже торкнулося горизонту. Інше цікаве час для зйомки - коли сонце вже 10-12 хвилин, як село. Тоді слід знімати з довгою витримкою зі штатива, ви отримаєте пейзажний знімок в рожево-фіолетових і синіх тонах.
6
Знімаючи захід, не забувайте про те, що висвітлюється йдуть сонцем. Можливо, в той час, поки ви дивитеся на сонце, навколо вас гори, дерева або скелі висвітлені косими променями сонця, а ви цього навіть не помічаєте. Передзахідне світло є одним з найбільш цікавих для фотографування різних об'єктів і людей.
Корисна порада
Не забувайте про те, що в ході експериментів можна домогтися набагато більш вражаючих результатів, ніж якщо просто користуватися порадами. Пробуйте різні витримки і об'єктиви, предмети для зйомки і ракурси - і ви отримаєте такі фотографії заходу, від яких просто захопить дух!