Як тренувати вівчарку.

Будь-яка людина, який бере в будинок великого собаку, повинен чудово розуміти, що його вихованцеві буде потрібно хоча б основна кінологічна дресирування. Це легко пояснити, оскільки вівчарка вимагає особливого до себе ставлення, вона може стати розумним і слухняним тваринам в хороших руках. Водночас, при недбалому поводженні з таким вихованцем, будь-яка вівчарка може перетворитися на небезпечного і безконтрольного звіра, що представляє загрозу для оточуючих людей. Отже, що необхідно робити з маленьким щеням, який потрапив до дбайливого та уважному господареві?
Інструкція
1
З самого раннього віку цуценятка необхідно багато рухатися, дозвольте малюкові більше бігати і гратися на прогулянці. Звичайно, не варто доводити до того, щоб він валився від втоми. Найкориснішими прогулянками можуть стати рухливі ігри зі своїм господарем. В цьому випадку людина налагодить контакт з новим вихованцем і забезпечить цуценяті більше руху.
2
З чотирьох місяців підрослого цуценя можна привчати до повідця. Навчіться тримати його таким чином, щоб вихованець міг вільно перебувати перед ним. Для вівчарки шлейка не використовується, так як вона залишає вільними лікті собаки. З цього ж періоду собаку потрібно привчати до найпростіших командам: «Вперед», «Працюй», «Риссю». Навантаження не повинні бути тривалі, до шести місяців достатньо буде п'яти хвилин таких тренувань.
3
До шести місяці привчайте собаку до огляду зубів і спокійної реакції на цю дію господаря. З шести місяців щеня готовий до проходження загальної кінологічної підготовки. З самого початку він навчається командам: «Сидіти», «Лежати», «Стояти». Крім того, дуже важливо навчити цуценя слухняності. Якщо не починати виробляти витримку з цього віку, потім зробити це буде дуже складно.
4
Поступово, крім найпростіших команд, можна починати ходіння по брусу, долати невеликі перешкоди. В ідеалі маленьке цуценя вівчарки повинен тренуватися ще й у воді, плавання розвиває м'язи спини і грудей. Взимку з собакою необхідно бігати по снігу, влітку по гравію та піску.
5
Ставити вихованця на злобу не можна, поки йому не виповниться півтора року. В іншому випадку це зашкодить його психіку. В таких тренуваннях повинен обов'язково брати участь фігурант в спеціальному дресирувальних костюмі.
6
Більш серйозні навантаження вівчарка повинна отримувати після десяти місяців. В цей період її первинне фізичне формування практично закінчилося. Можна навчити собаку бігати риссю тривалі відстані (дорога не повинна бути асфальтної).
Корисна порада
Завжди пам'ятайте і враховуйте, що вівчарка є серйозною робочої собакою, у неї має бути стійка психіка і поведінка. Такий результат можуть принести тільки постійні тренування.
Зображення собак - відмінне тренування для початківців художників. Їх можна малювати в самих різних техніках - кольоровими олівцями, пастеллю, аквареллю, робити складні композиції або прості начерки. Спробуйте зобразити німецьку вівчарку . Її виразна морда, щільна коротка шерсть з красивими переливами і мускулисте тіло дають величезні можливості для відпрацювання власної живописної манери.
Вам знадобиться
  • - щільний папір для пастелі;
  • - набір пастельних крейди;
  • - ластик;
  • - растушевка;
  • - фіксатор або лак для волосся.
Інструкція
1
Якщо вам хочеться намалювати портрет вівчарки, скористайтеся пастеллю. Вона дає можливість дуже реалістично зобразити шерсть з усіма складними переходами тонів, надати виразність погляду і вираженню морди. Щоб малюнок вийшов точним і реалістичним, вам знадобиться фотографія собаки або сам пес як модель.
2
Почніть контур морди, шиї і вух. Ви можете зобразити вівчарку в фас або профіль. Почніть роботу крейдою сіро-коричневого і бежевого кольору. Накладайте дуже легкі, короткі штрихи. Не проводьте товстих ліній - в разі невдачі їх буде важко стерти.
3
Висвітліть окремі ділянки за допомогою мілка жовтувато-бежевого тону. Затемните контури вух і щік. Намалюйте темну смугу на лобі і повністю заштрихуйте витягнуту частина морди. Чорної пастеллю зафарбуйте мочку носа і очі. Поставте світлий відблиск на райдужці, надавши погляду жвавість і блиск. Пальцями растушуйте чорний крейда, домагаючись однорідності і м'якості кольору.
4
Раскрасьте морду, кладучи штрихи у напрямку росту шерсті. Дійте крейдою сіро-коричневого і сіро-бежевого кольору. Растушуйте лінії і додайте кілька чорних ліній в місця, куди повинна лягти тінь - під морду, на верхню частину шиї, у внутрішній частині вух і на віскі. Ретельно розітріть пастель.
5
Огляньте малюнок. Виявивши невдалі лінії, зітріть їх гострим куточком гумки. Пройдіться по всій шерсті дрібному сріблясто-сірого відтінку - він створить ефект живих переливів. Легко розітріть штрихи вулицями. Білим дрібному висвітліть окремі ділянки і знову розітріть штрихи, щоб не залишилося різких кордонів.
6
Візьміть растушовку і пройдіться нею по всьому малюнку. Після такої обробки шерсть вівчарки виглядатиме пухнастою і живий. Тонким дрібному сіро-бежевого кольору прорисуйте складки на шиї, акуратно імітуючи шерстинки.
7
Готову роботу покрийте фіксатором для її більшої довговічності. Замість нього можна використовувати лак для волосся сильної фіксації. Акуратно розпорошите його на малюнок і просушіть.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ngamjZnPxf8