Як стелити руберойд. Як працювати з рубіроіда.

У будівництві руберойд найчастіше використовується як гідроізолірующій матеріал для покрівлі. Не дивлячись на свою відносно не велику ціну, покрівля на основі руберойд а при дотриманні технології укладання по довговічності може змагатися з самою будівлею.
Інструкція
1
Перш ніж почати укладати руберойд , необхідно підготувати поверхню, на яку згодом буде покладена покрівля. На ній не повинно бути тріщин або вибоїн. При необхідності вони закладаються цементним розчином.
2
Після повного висихання стяжки поверхню покривають шаром грунтовки. Вона зв'яже залишився сміття і зробить поверхню більш рівною.
3
Якщо не вдалося купити готову ґрунтовку, то її не складно зробити самому, змішавши приблизно 4-5 літрів бітуму і 5-6 літрів гасу. Як наповнювач можна використовувати 1,5 кг дрібно розтертого крейди або тальку.
4
Перш ніж почати працювати з руберойд ом, рулони розмотують, і залишають в такому положенні, як мінімум на добу. Укладку руберойд а необхідно проводити в суху, безвітряну погоду, при температурі навколишнього повітря не менше 10? C.
5
Починають стелити руберойд з самої нижньої частини даху. На підготовлену поверхню наноситься шар клею або мастики. Починаючи від центру до країв, укладається перше полотно. У разі виникнення бульбашок, їх розрізають і приклеюють знову. Наступне полотно приклеюють за нахлестом не менше 10 см.
6
Щоб покрівля служила якомога довше, при укладанні руберойд а необхідно враховувати кут ухилу даху. Якщо він становить менше 15%, шарів повинно бути не менше 4-5, якщо більше, то чи не менее2-х. Якщо, в якомусь місці дах примикає до стіни або іншої конструкції, кількість шарів необхідно збільшити як мінімум на два.
7
Після того як покладений перший шар, необхідно зробити перерву на 12 годин. Він необхідний для повного висихання клею або мастики. Це також дозволить вам виправити огріхи, якщо вони були допущені при укладанні. Незайвим буде нагадати, що нахлести на сусідніх шарах, повинні бути зміщені відносно один одного.
8
На самі нижні шари необхідно укладати руберойд марки РПП. Він відрізняється тим, що на ньому немає піщаної присипки. Для верхнього шару, краще використовувати руберойд ом марки РКК. При його укладанні присипку на місці контакту полотен необхідно зчистити, це дозволить набагато краще склеїти сусідні полотна. Це не дасть волозі зайвого шансу для просочування крізь покрівлю.
Зверніть увагу
При своїй не дуже високій вартості і досить легкому монтажі, покрівля з руберойду має один недолік, який не можна не враховувати при її виборі - це дуже висока пожежонебезпека.