Як дресирувати кавказьку вівчарку. Як поставити турбіну на двигун.

Перш ніж людина заведе цю породу собак, необхідно добре подумати, чи зможе він самостійно впоратися з дресируванням, чи є у нього на те сили, можливість і бажання. Вся справа в тому, що ця порода собак відрізняється особливою злостивістю і настороженим поведінкою. Вони здатні вражати жертву на смерть, не чекаючи схвалення господаря. У теж час кавказець може стати відмінним охоронцем території. В процесі тренувань людина повинна використовувати не тільки весь накопичений досвід, а й свою інтуїцію. Саме вона може підказати, як правильно знайти підхід до тварини.
Інструкція
1
Дресирування з визначеного методу зовсім не підходить до цієї породи. Щоб налагодити найтісніший зв'язок з собакою намагайтеся не вважати її тваринам. Навіть у своїй свідомості варто зафіксувати, що це ваш друг, який здатний відмінно зрозуміти свого напарника.
2
Все кавказькі вівчарки на генетичному рівні є захисниками своєї території. Тому основне завдання дресирування навчити собаку охоронним функціям, а виробити охоронно-захисні навички. Робити це краще на території господаря, тільки через певний час з собакою можна вийти на незнайому місцевість.
3
невпевненості кобеля кавказької вівчарки можна підтримати за допомогою більш сильного побратима. Для молодого необхідно вибрати більш сильну і впевнену особина, для суки відважного і здорового кобеля.
4
Ніколи не розчаровуйтесь в вихованця. Якщо пес ледачий, з ним необхідно відпрацьовувати навички ще старанніше, до тих пір, поки він не почне працювати сам. Кавказький вівчарку можна навчити послуху, починати тренування потрібно з п'яти місяців.
5
Крім того, господар повинен розуміти, що проблеми з послухом у цієї собаки будуть завжди, тому що це дуже впертий і норовливий звір. Кавказця, насамперед, потрібно привчити до повідця і намордника. Це не тільки необхідна міра, а й своєрідне визнання собакою повноважень господаря. Якщо вихованець визнає повідець і нашийник - перша і найважливіша мета в дресируванню буде досягнута.
6
Так само не менш важливо до 5-6 місяців виробити у собаки вільну реакцію на ваші маніпуляції з виданою йому їжею. Якщо ваш вихованець агресивно реагує або виявляє нетерпіння, коли ви занурюєте руку в видану йому миску з їжею, то в необхідно негайно гукнути його в жорсткій формі, обмеживши доступ до миски. Після, витримавши 30 сек, дозвольте підійти і продовжити їжу. Повторюйте все заново, поки реакція на ваші дії не стане спокійною.
7
У процесі виховання кавказця можна виділити три важливих навику: підходити по команді, рухатися поруч і припиняти рух по команді «Стояти».
Корисна порада
Кавказька вівчарка не придатна для утримання в квартирі, ідеальним варіантом її проживання буде сільська місцевість. Заводчикам слід пам'ятати, що кавказці - собаки непередбачувані, їх не варто залишати наодинці з дітьми і домашніми тваринами. Для впевненості в правильній дресируванню і вихованні необхідно скористатися допомогою досвідченого кінолога.
До певного віку цуценя вівчарки можна навчати простим командам, потім від господаря потрібно особлива підготовка. Як виховати майбутнього охоронця будинку з добре розвиненими службовими інстинктами?
Інструкція
1
Найперша команда, яку повинен запам'ятати ваш вихованець, це команда «Місце». Вона повинна прозвучати вже в перший день перебування цуценя у вашому домі. Для цього заздалегідь приготуйте матрац, покладіть на нього цуценя і повторіть кілька разів команду. Якщо він буде уползать або тікати, поверніть його і знову скомандуйте «Місце», називаючи цуценя на ім'я і погладжуючи. Але якщо він хоче пограти, займіться дресируванням пізніше.
2
Вже з 2-місячного віку привчайте вихованця команді «Фу». Але не повторюйте її без причини, інакше собака не буде слухатися. Подавайте цю команду суворим голосом. А ось 3-місячного щеняти вже можна навчати командам «Сидіти», «Лежати», «Поруч», «До мене», «Гуляй». Проводьте дресирування в ігровій формі. Давайте команди чітким голосом, після кожного їх виконання давайте ласощі.
3
Команду «До мене» вимовляєте не строго, так як вона спрямована на придбання довіри до вас як до господаря. Привчати до неї найзручніше під час прогулянки, коли можна пограти, наприклад, зробити вигляд, що ви сховалися. Кожен раз, коли собака буде підбігати до вас після підкликання, заохочуйте її ласкою і сухарем. А після цього відпускайте цуценя, скомандувавши «Гуляй». Дуже важливо, щоб дресируванням собаки на ранньому етапі розвитку займався один і той же чоловік. Як правило, собака сама вибирає «улюбленого» члена сім'ї в свої господарі.
4
У 5-6 місяців почніть навчати собаку команді «Апорт». Під час чергової прогулянки кидайте м'ячик з командою «Апорт», і якщо щеня не побіжить за трофеєм, біжіть разом з ним, потім вкладете м'ячик в його пащу, поверніться з ним на вихідну позицію і скомандуйте «Дай», забираючи м'ячик і заохочуючи собаку ласкою .
5
Приблизно з віку 8 місяців собаку слід навчити курсу загальної дресирування, який допоможе розвинути її охоронні та службові інстинкти. До цього часу вихованець вже повинен бути привчений до намордника. До цього віку ваше завдання стежити за тим, щоб щенята не пестили і не нацьковували сторонні люди.