Як монтувати розділ в Linux.

Будь-який користувач linux так чи інакше стикався з терміном «монтування розділу». кожен носій і диск монтується до системи в певному форматі. Однак досить часто система не може автоматично визначити тип файлової системи і носія. У такому випадку доводиться самостійно монтувати розділ.
Інструкція
1
Linux надає користувачеві певний зовнішній інтерфейс для безпосередньої роботи з примонтировать пристроєм. Створюється файл з ім'ям носія в каталозі системи/dev. Монтування розділів потрібно для того, щоб «пояснити» системі як дістатися до певних даних. Це робиться за допомогою трьох параметрів: - тип файлової системи, - потрібне ім'я пристрою, - точка монтування.
2
Точкою монтування є каталог, з якого буде здійснюватися доступ до файлової системи пристрою з оголошеним іменем. Для того щоб примонтировать пристрій в linux використовується команда «mount». Наприклад, щоб приєднати пристрій з файлової системою fat, для знаходження в пункті/dev/hda5, за адресою/mnt/storage буде використана команда «mount -t fat/dev/hda5/mnt/storage».
3
Якщо розділ доводиться часто монтувати, то можна вказати інструкцію в файлі/etc/fstab, який і відповідає за приєднання розділів до ФС. Для редагування його слід відкрити з правами суперкористувача за допомогою будь-якого текстового редактора.Сам fstab пишеться по колонках, де перша колонка відповідає за монтуємий розділ, друга за точку монтування, третя за тип файлової системи, четверта за додаткові параметри, у вигляді кодування. Колонки Dump і Pass зазвичай мають значення 0. Після кожної колонки слід натискати Tab.
4
Після роботи з пристроєм його слід демонтувати. Для цього в системі існує команда «umount» .Наприклад, щоб размонтировать розділ/mnt/storage потрібно ввести: «umount/mnt/storage».Для щоб дізнатися перелік доступних пристроїв для підключення можна скористатися командою« fdisk -l ».
Зверніть увагу
Всі операції слід здійснювати з правами root. В системах сімейства Debian для цього використовується команда «sudo».