Як налаштувати доступ в інтернет в локальній мережі.

Забезпечити доступ до мережі інтернет декількох комп'ютерів, маючи в розпорядження тільки один кабель провайдера, можна кількома способами. Комплект обладнання також залежить від схеми створеної вами мережі.
Вам знадобиться
  • Маршрутизатор або мережевий концентратор.
Інструкція
1
Давайте розглянемо ситуацію, коли для побудови вашої локальної мережі був задіяний маршрутизатор. Підключіть до цього устаткування кабель інтернет а, використовуючи для цієї мети роз'єм Internet (WAN). Виберіть будь-який комп'ютер або ноутбук, підключений до маршрутизатора через роз'єм LAN і увімкніть його.
2
Відкрийте браузер і введіть в його адресний рядок IP-адресу маршрутизатора. Перед вами відкриється меню налаштувань пристрою. Перейдіть до пункту Internet Setup (Налаштування мережі). Заповніть необхідні поля так, як ви зробили б це, здійснюючи підключення до інтернет у з комп'ютера. Введіть ваш логін і пароль, вкажіть точку доступ а для підключення до сервера провайдера.
3
Увімкніть функцію DHCP, збережіть налаштування і перезавантажте маршрутизатор.
4
Тепер розглянемо ситуацію, коли для створення мережі був використаний концентратор. Дане обладнання не можна налаштувати для підключення до інтернет у, і тим більше активувати DHCP.
5
Виберіть один з комп'ютерів, з'єднаний з мережевим концентратором. Підключіть до нього кабель інтернет а. Проведіть настроювання з'єднання з інтернет ом відповідно до вимог вашого провайдера.
6
Відкрийте настройки локальної мережі, утвореної за допомогою мережевого концентратора. На даному комп'ютері необхідно заповнити тільки одне поле - IP-адресу. Введіть в нього 192.168.0.1.
7
Перейдіть до налаштувань підключення до інтернет у. Відкрийте вкладку «Доступ». Дозвольте загальний доступ до інтернет у всіх комп'ютерів, що входять до складу локальної мережі.
8
Перейдіть до будь-якого іншого комп'ютера в цій мережі. Відкрийте настройки протоколу TCP/IP. Введіть IP-адресу 192.168.0.N, де N - будь-яка цифра від 2 до 255. Для отримання доступ у к мережі інтернет вам необхідно заповнити поля « Основний шлюз »і« DNS-сервер ». Введіть в них значення, відповідне IP-адресою першого комп'ютера.
9
Повторіть алгоритм, описаний в попередньому кроці, для всіх інших ноутбуків і комп'ютерів. Врахуйте, що перший комп'ютер повинен бути включений, щоб інші отримували доступ до мережі інтернет .