Як давати смекту.

Будучи потужним ентеросорбентом, «Смекта» призначається для лікування діареї будь-якої етіології. Крім цього, вона застосовується при болях, викликаних захворюваннями ШКТ. Препарат, як правило, добре переноситься пацієнтами різного віку, тому «Смекта» і є ліками першого вибору при вищеперелічених станах.
Інструкція
1
Завдяки своєму адсорбує і захисні властивості, «Смекта» очищає організм від токсинів і шлаків, тому вона може використовуватися при отруєннях, ротавірусних інфекціях і при лікуванні важких алергічних реакцій (наприклад, набряку Квінке).
2
Препарат випускається у вигляді порошку, тому перед застосуванням його необхідно приготувати. Згідно з інструкцією, пакетик «Смекти» потрібно висипати в 100 мл теплої води. Для повного розчинення препарату, слід ретельно перемішати порошок. Дітям грудного віку можна давати « Смекту », розведену в молочній суміші. Препарат повинен вживатися тільки в свежеприготовленном вигляді.
3
Якщо «Смекта» призначена дитині до року, то в добу допустимо давати не більше одного пакетика препарату. Дітям старше цього віку показаний прийом двох пакетиків ліки в день. Стандартна дозування «Смекти» для дорослих становить три пакетика препарату. Добова доза дається в 2-3 прийоми, для досягнення стійкого ефекту, необхідно пити препарат не менше трьох днів.
4
При передозуванні препарату може виникнути запор, в цьому випадку потрібно зменшити дозу «Смекти».
5
При індивідуальної непереносимості ліків, яка може виражатися в нудоті або блювоті, а також при кишкової непрохідності, застосування «Смекти» заборонено.
6
Допускається застосування даного ліки під час вагітності, але слід неухильно дотримуватися дозування.
Зверніть увагу
Якщо ви приймаєте будь-які лікарські препарати, після вживання «Смекти» слід витримати хоча б годинний інтервал перед їх прийомом. Так як «Смекта» є потужним адсорбентом, вона порушує всмоктування інших ліків, що може несприятливо відбитися на вашому здоров'ї.
При лікуванні кишкових розладів у карапузів раннього віку важливо не просто зупинити діарею, а допомогти організму подолати її причину. Тому обов'язковим є прийом адсорбентів, одним (і найвідомішим) з яких є «Смекта».
Інструкція
1
Дозування «Смекти» для малюків віком до року складає 1 пакетик на добу, який потрібно розвести в 50 мл води і давати протягом дня (за кілька прийомів).
2
Якщо малюк без проблем п'є з пляшки, то дати йому цілющий розчин буде досить просто, а якщо ні - вам доведеться використовувати ложку або шприц (без голки, на 2 або 5 мл). За один прийом дитині достатньо випити 10-15 мл ліки, і навіть якщо він згоден пити більше, слід продовжити через кілька годин. Найголовніше - ретельно струшуйте пляшку з розчином перед тим, як давати його малюкові, тому як ліки швидко осідає на дно.
3
Також ви можете змішати « Смекту » зі звичною для крохи їжею - молочною сумішшю або зцідженим грудним молоком, компотом або соком, пюре, супом чи кашею. Тільки не висипайте всю дозу в одну порцію - один пакетик потрібно розподілити рівномірно на весь день. Змішайте ліки з невеликою частиною їжі і дайте її малюку в першу чергу, щоб бути впевненим у тому, що ліки потраплять за призначенням, навіть якщо він не доїсть всю порцію. Обов'язково ретельно перемішайте ліки з рідиною або їжею, щоб не допустити потрапляння порошку в дихальні шляхи дитини.
4
Що стосується тривалості прийому, то навіть якщо все швидко нормалізувалося, потрібно пропити « Смекту » протягом трьох днів. Саме за цей термін вона встигне остаточно вивести з організму всі залишилися мікроби і відновить захисний бар'єр в кишечнику. Якщо ж лікар порадив більш тривалий курс лікування - прислухайтеся до його рекомендацій. Якщо паралельно зі «смекту» доктор призначив прийом якихось інших ліків, то врахуйте, що приймати їх потрібно не раніше, ніж через дві години після «Смекти» (або не пізніше, ніж за годину до її прийому).
Корисна порада
Принцип роботи «Смекти« полягає в тому, що вона нейтралізує токсини і бактерії, виводячи їх з організму дитини. Крім того вона сприяє відновленню захисного бар'єру в кишечнику, який пошкоджується в результаті хвороби. Тому «Смекта» - це одне з небагатьох ліків, яке не просто дозволено, а навіть рекомендовано при будь-яких (!) Кишкових розладах в якості заходи першої допомоги, в тому числі і у самих маленьких дітей. Також цей препарат іноді призначають малюкам з підвищеним і болючим газоутворенням. В крайньому випадку (коли важко або неможливо звернутися за медичною допомогою) «Смекту» ви можете почати давати дитині і без погодження з лікарем, тому що вона практично не має побічних ефектів.