Як грати фламенко на гітарі.

Фламенко - це народна іспанська музика і танець, який під неї виконується. Ритмічне і пристрасне, фламенко підкорює серця людей. Навчитися грати його на гітарі - якщо така ідея прийшла вам в голову, то не залишайте її, після деякого часу щоденних занять ви вже змиєте радувати і дивувати друзів творами, виконаними на гітарі .
Вам знадобиться
  • Гітара з гольпеадором для фламенко
  • Самовчитель
Інструкція
1
Для фламенко потрібна спеціальна гітара. Її особливість у тому, що вона має гольпеадор - тонку пластину, яка кріпиться на деку гітари. За гольпеадору музикант б'є безіменним або середнім пальцем на правій руці, або нігтями, тим самим він акомпанує собі і додає в музику цікаві акценти. Без гольпеадора дека пошкодиться і швидко прийде в непридатність, та й звук від удару буде глухим.
2
Музикантові фламенко потрібно відростити на правій руці нігті. Багато звуки беруться за допомогою нігтів, які використовуються як медіатори, струна так звучить більш дзвінко. Удари по гольпеадору теж часто виконуються саме нігтями.
3
Гітара фламенко під час виконання розташована трохи інакше, ніж для класики. Гітарист сідає на стілець, підлокітників на ньому не повинно бути - вони будуть тільки заважати. Коліна знаходяться приблизно на тому ж рівні, що і сидіння. Спина пряма, плечі розправлені, тому відкидати корпус не потрібно. Коліна трохи розставлені, гітара знаходиться на правому стегні, гриф спрямований вгору під кутом приблизно 45 градусів, так що його верхівка розташовується приблизно на рівні голови. Права рука лежить на корпусі, вона тримає гітару. Лікоть вільний, бо деякі рухи правою рукою вчиняються від ліктя. Якщо ви звикли до позі класичної гітари, то перший час вам буде дуже незручно, так як посадка фламенко сильно відрізняється від класичної. Але незабаром ви звикнете і помітите, що дійсно, грати фламенко так набагато зручніше.
4
Якщо у вас є можливість, займайтеся з викладачем. Саме він допоможе прийняти правильну позу, усвідомити помилки і підказати хитрощі і прийоми. Якщо не виходить брати уроки постійно, то дуже допоможе хоча б пара ввідних занять. Такий варіант можливий, якщо ви вже освоїли техніку класичної гітари.
5
Техніка звуковидобування фламенко також відрізняється від класичної гітари. Удар пальцями по країнах проводиться трохи інакше - перпендикулярно деці гітари, в той час як у класичній гітарі удар паралельний площині деки. До цього теж треба звикнути. Хороший звук буде показником, що ви все робите правильно. Іноді звук витягується подушечкою і нігтем, а не тільки нігтем - це дозволяє досягти більшої глибини відтінків.