Як вибрати котедж.

Є два способи обзавестися котеджем . Перший - це побудувати його з нуля. Це дає можливість максимально врахувати бажання замовника, а також вкладати кошти поступово. Інший варіант - купити готовий заміський будинок. Якщо ви вирішили вчинити саме так, то ми пропонуємо приблизний перелік критеріїв для вибору котеджу.
Інструкція
1
Оберіть місце. Тут факторів дуже багато. Віддаленість котеджу від міста, завантаженість доріг, по яких можна дістатися, наявність транспорту, альтернативного особистому автомобілю та ін. Можливо, для вас виявиться важливим розташування заміського будинку друзів, родичів приблизно в тому ж районі. Зверніть увагу на стан доріг, у тому числі в самому котеджному селищі. Роблячи вибір, неодмінно дізнайтеся, чи є можливість під'їзду пожежної служби і медичної допомоги. Заздалегідь з'ясуйте, чи немає поруч «небажаних сусідів»: шкідливих підприємств, тваринницьких ферм і т.д.
2
Озирніться в селищі: насамперед, дізнайтеся, як йдуть справи з електрикою, водопостачанням, каналізацією, охороною. Варто також поцікавитися, яка інфраструктура в селищі і якщо він ще тільки будується, з'ясувати які об'єкти плануються і яка буде приблизна плата за користування ними.
3
Оберіть ділянку. У цьому велику роль відіграє призначення котеджу. Якщо хочете тільки відпочивати, то безсумнівними плюсами стануть гарна місцевість, близькість до лісу або водойми. Порадують також наявність майданчика для спорту, альтанки для барбекю, невеликого басейну. Якщо також збираєтеся займатися садівництвом на присадибній ділянці, то дізнайтеся екологічну обстановку в районі, характеристики грунту і точно розрахуйте, яку саме ділянку за величиною вам потрібен.
4
Як з ділянкою, так і з будинком може бути пов'язано безліч юридичних тонкощів. Перегляньте документи: позначені Чи точно межі ділянки? Чи всі необхідні папери оформив попередній господар? Складіть перелік паперів, які потрібно оформити вам.
5
Приступайте до вибору будинку. Спочатку оцініть, наскільки величина і планування кімнат відповідають вашим потребам (скільки людина буде постійно жити в котеджі, скільки дітей і літніх людей). Уявіть, скільки кімнат вам буде потрібно для друзів і родичів, яких ви плануєте запрошувати в будинок, в тому числі на ніч.
6
Потім зверніть увагу на технічні характеристики будинку. З'ясуйте, з яких матеріалів він побудований, чи буде потрібно щось доробляти в будинку і скільки це може коштувати?
7
Нарешті, перед покупкою будинку зробіть дуже важливу річ: запросіть для оцінки незалежного фахівця, якому довіряєте.