Як лікувати птахів.

Птахів лікують так само як і людей - ліками хімічного походження або препаратами, приготованими з лікарських трав і рослин. Але так як птахи дуже часто страждають від алергії на антибіотики, то краще лікувати їх більш природними для них препаратами, приготованими з рослин. Вони можуть бути і в більш концентрованому вигляді, ніж в природі.
Інструкція
1
Придивіться, поспостерігайте за вихованцем. Якщо птах здорова, у неї має бути чисте оперення, щільно притиснуте до тіла, чисті ясні очі, гарна реакція на зовнішнє середовище, звуки, сама співає і видає позивкі, багато і з задоволенням купається. Якщо птах сидить на жердині на обох лапах з напівприкритими очима і не реагує на звуки, спить, ховаючи голову під крило, навіть вдень - значить, є привід для тривоги. Ще ознаками хвороби можуть бути утруднене дихання, слизові виділення з ніздрів, слабкий або навпаки непомірний апетит.
2
Визначте причину захворювання. Захворіти птах може від якогось одного фактора або від сукупності декількох, до несприятливих факторів можна віднести погане або невідповідний годівля, неправильне утримання, так само пташка може постраждати від забитих місць, поранень, вірусів, кліщів, комах і т.д. Всі захворювання можна класифікувати по причинам їх виникнення на інфекційні (заразні), інвазійні (паразитарні) і незаразні.
3
Якщо птах міститься в приміщення, то їй може не вистачати ультрафіолету. Можна придбати в медичному магазині ртутно-кварцову лампу і включати в приміщенні в потрібній «дозуванні», стежачи, щоб на птицю не потрапляв пряме світло. Ультрафіолетове опромінення допоможе підвищити стійкість до інфекційних і простудних захворювань. Птахів треба утримувати при постійній, підходящої їм температурі повітря. Переохолодження або перегріви можуть привести до ослаблення і захворюванню.
4
Якщо у птаха неправильна линька, з'являються залисини через те, що пір'я випадають, а нові не ростуть - укоротите світловий день до 9 годин і годуєте птицю зелені корми і корми з вмістом сірки (вівсянка, білок курячого яйця, творог)
5
Чи не перегодовуйте птахів, особливо жирною їжею, інакше у них можуть виникнути запори. Якщо птах сідає як для випорожнення та трясе хвостом, але ніяк не може звільнити кишечник, закапайте йому в дзьоб і в клоаку по парі крапель вазелінового масла, підійде і касторове. Якщо птах, навпаки, страждає проносом, виключіть на час зелений корм, дайте їй суріпицю, рапс або трохи маку.
6
Вводите ліки. Щоб птах не могла закрити дзьоб, вставте в нього паличку поперек перед тим, як давати ліки.
7
Не дивно, що птахи можуть хворіти і нервовими захворюваннями, наприклад, неврозами. Це відбувається через тривалого впливу травмуючих психіку факторів або через інших хвороб та інфекцій. Птахів а робить одні й ті ж рухи по постійній траєкторії і навіть сідає на одне і те ж місце. Вона ніби заспокоюється, зменшує ступінь нервового на¬пряженія. Такому «пацієнтові» треба дати екстракт елеутерококу, настоянку женьшеню, валеріани або квіток ромашки. Випускайте її з клітки, давайте політати. Якщо ви утримуєте її в клітці, повісьте туди дзеркальце, дзвіночок або брязкальце, вони відвернуть її від нервового стану.
8
Птахів и можуть хворіти набагато більш широким спектром хвороб з цілком людськими назвами, в цьому випадку краще звернутися до ветеринара за кваліфікованою допомогою.