Як лікувати морських свинок.

Морські свинки не відрізняються міцним здоров'ям, в принципі, вони дуже чутливі. Необхідно пам'ятати також, що вони можуть бути переносниками інфекційних захворювань, небезпечних для людини (туберкульоз, чума, стригучий лишай, короста тощо). Тому купуйте морську свинку тільки в зоомагазині, де їх ретельно перевіряють на наявність захворювань.
Інструкція
1
Пам'ятаючи про слабке здоров'я свинок , краще піклуватися про її зміст, попередити хвороби, ніж лікувати свинку. Вони рідко видужують, якщо хвороба охопила організм, частіше тварина гине. Для правильного змісту свинки необхідно берегти її від холоду і протягів, тому що вони мають слабку дихальною системою. Після придбання потримайте свинку протягом місяця на карантині, тільки після цього пересаджуйте її в загальну клітку. Поспостерігайте за тим, як вона харчується, скільки є, що віддає перевагу.
2
Умовно хвороби морських свинок можна розділити на п'ять груп по причинному критерієм: генетичні дефекти; захворювання, обумовлені неправильним годуванням і змістом; інфекційні хвороби (від бактерій або вірусів); захворювання передаються паразитами; механічні пошкодження.
3
Якщо ваш вихованець забився в кут, не реагує на зовнішні подразники і при подих хлюпає - значить все дуже погано, не допускайте такого стану, інакше ви можете втратити тварину. При найменших змінах у поведінці морської свинки огляньте її. Відмова від корму, млявість - це перші дзвіночки. Огляньте свинку, якщо вона чхає, кашляє, а біля носа виділення, значить, вона хворіє, і її терміново треба лікувати. Краще якщо ви зробите 1-2 уколу апмпіціліна, якщо неможливі ін'єкції, тоді закапайте растрів з порошку однієї капсули того ж ампіциліну в 10-15 мл води і всередину шосту частину таблетки в одній чайній ложці води.
4
Якщо нагноєння на очах або просто припухлі червоні повіки (кон'юнктивіт), промийте їх слабкої чайною заваркою і закапайте дитячий розчин альбуциду, а повіки помажте тетрациклиновой маззю.
5
Розлад кишечника у морських свинок трапляється від неправильно харчування або інфекції. Перестаньте давати їй соковитий корм, годуєте тільки сухарями, вівсом, давайте пити (щоб запобігти зневоднення). Якщо через кілька днів не минуло, давайте свинці два-три рази на день по четвертинці таблетки бисептола розчиненої у чайній ложці води.
6
Майте на увазі, морські свинки часто страждають алергією на антибіотики, так що спочатку дайте приблизно п'яту частину від того, чим збираєтеся почати лікування. Якщо за 2-3 години ніяких алергічний реакцій не проявилося, продовжуйте.
7
У морських свинок можуть трапитися шкірні паразити. Скупайте (голову чіпати не можна!) Їх у розчині бромоціклена або іншого спеціального речовини того ж дії, просушіть акуратно феном і не давайте їм лизати свою шерсть до повного висихання.
8
У морських свинок можуть розвиватися і більш серйозні захворювання, від хвороб серця до токсикозу вагітних. Навряд чи ви впораєтеся без допомоги кваліфікованого ветеринара. Добре б заздалегідь знайти фахівця, у якого вже був досвід лікування морських свинок , щоб у разі чого шукати в паніці лікаря. Є один універсальний рада, якщо ви помітили, що свинка погано себе почуває, не їсть, спробуйте 3 рази на день давати їй розчин вітаміну С з глюкозою, але пам'ятайте, це не більше, ніж рада, і якщо немає поліпшень, починайте спеціалізоване лікування.
Для дітей абсолютно нормально хворіти свинкою. Безумовно, приємного в цьому мало, однак і страшного паротит не несе. Запалення залоз викликає гострий дискомфорт, болі. Як правило, підвищується температура і може виникнути гарячковий стан.

Важко свинка проходить у дітей до трьох років. Тим не менш, цілеспрямованого медикаментозного засобу немає. Існує схема і встановлений порядок лікування, основою якого стають тепло і холод. Якщо мова йде про дітей до трьох років, то лікувати свинку потрібно серйозно. Краще не доводити до критичних ситуацій і температури. Хворої дитини потрібно купати в теплій воді. Допоможуть спеціальні мазі, які розігрітими, наносять на місця запалення залоз. У разі якщо температура все ж піднялася, зробіть прохолодні компреси на ікри. Також використовують жарознижуючі засоби для малишей.Еслі свинкою захворіла дитина старшого віку, то можна використовувати засоби більш жорсткого напрямки. Наприклад, можна гріти вушка і місця запалення залоз. Для цього підійде мішечок з сіллю або ячменем. Крім того, можна капати відваром ромашки вухо. Головне приготувати концентрований відвар і нагріти його до потрібної температури. Крім того, використовують листя герані. Листя ретельно миють, можна навіть обдати окропом. Потім листочок потрібно згорнути і закласти у вухо і залишити його там, на 15 хвилин. Цей засіб дозволяє зняти гостру боль.Еслі свинкою захворіла людина старшого віку, то можна очікувати ускладнень. Справа в тому, що лікувати свинку у дорослого складніше. Найчастіше такі хворі госпіталізуються і знаходяться під наглядом лікарів. Тим не менш, основа лікування таже. Це теплі компреси, краплі у вуха, спокій. Крім того, добре діє рослинно-молочна дієта. Якщо ігнорувати хворобу, то можна напроситися на серйозні проблеми. Параті може розвинутися до такого ступеня, що почнеться ураження нервової системи. Подібні випадки рідкісні, проте случаются.Главной проблемою в лікуванні свинки пов'язані з її діагностуванням. Тоесть буває, що діагноз ставлять зовсім інший, в той час, як свинка розвивається повним ходом без відповідного лікування.