Як знайти прискорення вільного падіння.

Для того щоб знайти прискорення вільного падіння , скиньте досить важке тіло, бажано металеве, з деякою висоти і засічіть час падіння , потім за формулою розрахуйте прискорення вільного падіння . Або виміряйте силу тяжіння, яка діє на тіло відомої маси і поділіть значення сили на цю масу. Можна використовувати математичний маятник.
Вам знадобиться
  • електронний і звичайний секундомір, металеве тіло, ваги, динамометр і математичний маятник.
Інструкція
1
Знаходження прискорення вільного падіння вільно падаючого телаВозьміте металеве тіло, і прикріпіть його до кронштейна на деякій висоті, яку відразу виміряйте в метрах. Внизу зупиніть спеціальну платформу. Кронштейн і платформу приєднаєте до електронного секундоміром. Висота повинна бути підібрана таким чином, щоб опором повітря можна було знехтувати. Рекомендується вибирати висоти від 2 до 4 м. Після цього від'єднайте тіло від кронштейна, в результаті воно почне вільно падати. Після удару об платформу секундомір зафіксує час падіння в секундах. Після цього поділіть значення висоти на значення часу, взяте в другому ступені, а результат помножте на 2. Отримайте значення прискорення вільного падіння в м/с2.
2
Знаходження прискорення вільного падіння через силу тяжіння Виміряйте на вагах масу тіла в кілограмах з високою точністю. Потім, візьміть динамометр і підвісьте на нього це тіло. Але покаже значення сили тяжіння в ньютонах. Після цього поділіть значення сили тяжіння на масу тіла. В результаті отримаєте прискорення вільного падіння .
3
Знаходження прискорення вільного падіння за допомогою математичного маятника Візьміть математичний маятник (тіло, підвішене на досить довгої нитки) і змусьте його коливатися, попередньо вимірявши довжину нитки в метрах. Увімкніть секундомір і відрахуйте деяку кількість коливань і засічіть час у секундах, протягом якого вони були зроблені. Після цього поділіть кількість коливань на час у секундах, а отримане число зведіть в другу ступінь. Потім помножте його на довжину маятника і число 39,48. В результаті отримаємо прискорення вільного падіння .
Чому одно прискорення вільного падіння на широті 45,5 ° на рівні моря, відомо кожному. Набагато цікавіше дізнатися, чому воно дорівнює саме у вашій місцевості. Для цього його необхідно виміряти експериментальним шляхом.
Інструкція
1
Візьміть електронний годинник з функцією секундоміра. Також приготуйте два кнопкових вимикача без фіксації, один з яких має дві контактні групи: розмикати і замикаючу, не пов'язані один з одним гальванически, а другий - тільки замикаючу. В якості другого зручно використовувати мікроперемикач, забезпечений важелем.
2
Розташуйте другий вимикач на горизонтальній площадці, а до його важелю прикріпіть другу, рухому площадку, також розташовану горизонтально. Вона повинна бути досить легкою, щоб не натискати на важіль під дією власної ваги.
3
Замикаючі групи контактів обох вимикачів підключіть паралельно кнопці годин, якої в низ запускається і зупиняється секундомір. Розмикаючих групу контактів першого вимикача підключіть до джерела живлення електромагніт з відповідними параметрами. Паралельно нього для захисту контактів від напруги самоіндукції підключіть діод 1N4007 в зворотній полярності.
4
Розташуйте електромагніт над майданчиком на висоті порядку, складовою рівно один метр. Увімкніть блок живлення і підвісьте на електромагніт кулька від комп'ютерної миші старого типу.
5
Переведіть годинник у режим секундоміра і скиньте його свідчення.
6
Натисніть на кнопку першого вимикача. Шарик відокремиться від електромагніту, а секундомір запуститься. Впавши на майданчик, кулька викличе спрацьовування другого вимикача і зупинку секундоміра. На табло відобразиться час в секундах, протягом якого кулька долав відстань в один метр.
7
Розрахуйте прискорення вільного падіння за такою формулою: g = 2d/t ^ 2, де g - прискорення вільного падіння , м/с ^ 2, d - висота, м, t-час падіння , с.
8
Щоб знайти прискорення вільного падіння більш точно, проведіть досвід кілька разів, обчисліть середнє арифметичне всіх виміряних інтервалів часу, а потім підставте його в формулу.