Як знайти період коливань.

Для знаходження періоду коливань візьміть час, за який відбулося деяке кількість коливань і поділіть на цю кількість. Для визначення періоду коливань математичного маятника виміряйте його довжину і розрахуйте період. Для пружинного маятника визначте його жорсткість і масу вантажу. Щоб визначити період електромагнітних коливань, знайдіть ємність і індуктивність контуру.
Вам знадобиться
  • секундомір, пружинний і математичний маятник, котушка і конденсатор.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб визначення періоду коливань Візьміть секундомір і включивши його, відрахуйте деяку кількість коливань. Як правило, прлучается від 10 до 30 штук. Потім час в секундах, за який сталися ці коливання, поділіть на їх кількість. В результаті отримаєте значення періоду в секундах.
2
Визначення періоду коливань математичного маятника Візьміть математичний маятник (мале тіло на довгій нитки) і виміряйте довжину нитки в метрах. Потім довжину це значення поділіть на число 9,81 з результату витягніть квадратний корінь, а вийшло число помножте на число 6,28. Це і буде періодом коливань математичного маятника.
3
Визначення періоду коливань пружинного маятника Виміряйте масу вантажу, який коливатиметься на пружині. Потім дізнайтеся жорсткість пружини. Якщо вона не відома, візьміть вантаж і за допомогою динамометра визначте його вагу (в нерухомому стані він буде дорівнює силі тяжкості), потім підвісьте на пружину і за допомогою лінійки знайдіть її подовження в метрах. Потім вага тіла поділіть на подовження пружини і отримаєте її жорсткість в ньютонах на метр. Щоб знайти період коливань пружинного маятника, масу вантажу поділіть на жорсткість пружини, з отриманого числа витягніть квадратний корінь і помножте його на 6,28.
4
Визначення періоду електромагнітних коливань Для цього знайдіть індуктивність котушки і ємність конденсатора в коливальному контурі. Якщо вони не відомі, застосуєте електронний тестер, задавши відповідні налаштування. Індуктивність вимірюйте в генри, а ємність у Фарада. Після цього перемножте отримані значення індуктивності і ємності, вийміть з числа квадратний корінь, а результат помножте на 6,28.
Корисна порада
У всіх випадках, коли відома частота коливань, для того щоб знайти їх період, досить число 1 поділити на значення частоти.