Як фотографувати на плівку. мультиекспозиція на плівці.

Фотографувати на плівку - сьогодні це захоплення захоплює все більшу кількість людей. Не так давно майже весь світ перейшов на цифру, плівці ж передбачали майже повне відмирання, за винятком суто професійного використання, але сьогоднішня практика показує зворотне - безліч людей розшукує на антресолях старі плівкові фотоапарати або купує нові, і починає фотографувати.
Вам знадобиться
  • Фотоплівка
  • Фотоапарат
Інструкція
1
Щоб знімати на плівку , вам буде потрібно фотоапарат. Найпростіший варіант - знайти якісну і робочу камеру будинку або запитати у знайомих, так як у багатьох збереглися радянські фотоапарати. Це надійні пристрої, за умови збереженої працездатності вони дозволяють отримувати знімки відмінної якості. Для початківців фотолюбителів хорошим і недорогим вибором стане Зеніт ТТЛ (зручний єкспонометр полегшує налаштування фотоапарата і дозволяє отримувати якісні знімки навіть тим, хто майже нічого не знає про те, як потрібно фотографувати).
2
Хороший варіант - придбати новий фотоапарат. Тут вибір просто величезний - від простеньких китайських мильниць, які досі продаються в фотомагазинах, до професійних плівкових дзеркальних камер.
3
Плівка розрізняється за розміром і по типу. Найбільш популярна плівка розміру 135, для абсолютної більшості фотоапаратів. Вона має перфорацію, за допомогою якої і закріплюється у фотокамері. Ще один розмір - 120, це широкоформатний плівка без перфорації, вона використовується для професійних камер.
4
Інший спосіб класифікації плівки - по типу. Найпоширеніша - кольорова негативна плівка, яка проявляється по процесу C41. Вона продається у всіх фотомагазинах, а от інші види дістати вже складніше. Чорно-біла негативна плівка, проявляється по процесу D76 - саме на неї знімали в минулому, коли кольорової плівки ще не існувало. Виявляли її самостійно, і фотографії друкували теж найчастіше вдома. Ще один тип плівки - слайдовая. Це кольорова позитивна плівка, процес проявлення E6. Вона використовується професіоналами, так як більш вимоглива до налаштувань експозиції, але і кольори дає набагато більш яскраві та насичені.
5
Якщо ви тільки починаєте знімати на плівку , то купуйте кольорову негативну. Дуже гарні кольори дає Fujicolor Superia 400 або Kodak ProPhoto 100. 400 і 100 - це чутливість плівки до світла за стандартом ISO. 400 ISO краще брати для зйомки в приміщенні або в похмуру погоду. 100 ISO - для сонячного дня.
6
Отже, у вас є фотоапарат і коробочка з плівкою. Уважно прочитайте інструкцію до вашої камери, щоб правильно заправити її. Також там описані витримки і налаштування діафрагми, якщо вони передбачені. Фотоапарат заправлений, з налаштуваннями розібралися - можна фотографувати!
7
Після того, як плівка знята, її потрібно віднести в фотолабораторію і здати на проявлення. Потім ви можете або надрукувати вподобані фотографії, або відсканувати плівку .
Корисна порада
Багато сучасніше фотолюбителі не бояться експериментувати з плівкою, благо, що вона надає безліч можливостей. Мультиекспозиція - зйомка на одну плівку 2 і більше разів, крос-процес - проявлення плівки по неродному для неї методу, є й інші способи отримати цікаві кадри. Не бійтеся пробувати, можливо, ви придумаєте щось, що не прийшло в голову нікому до вас! Є ціла ніша ломографічної фотоапаратів, які дають певні ефекти - наприклад, риб'ячий очей, кольорові спалахи, зйомка панорам, захоплення в кадр перфорації - ці камери можна купити в спеціальних магазинах або в інтернеті. Сьогодні рух ломографії захлеснуло весь світ, мільйони людей повертаються до плівки, захоплені яскравими і незвичайними фотографіями ломографів.