Як пофарбувати тканину в чорний колір. Фарба для тканини чорна.

Не завжди куплена одяг відповідає вашим перевагам кольору . До того ж, з часом хочеться якось оновити річ. Вовняні, віскозне і бавовняні тканини легко піддаються фарбуванню хімічними барвниками для одягу. Найлегше перефарбувати тканину в чорний колір.
Вам знадобиться
  • - пакетик чорної фарби для тканини;
  • - емальований таз для фарбування.
Інструкція
1
Пакетик барвника висипте в будь-яку емальований або керамічний миску. Постійно помішуючи, по краплях додайте теплу воду, щоб утворилася паста. Пасту залийте водою з розрахунку півлітра води на один пакет фарби, ретельно перемішайте і процідіть через марлю.
2
Потім суміш перелийте в великий емальований таз. Додайте воду температурою 40-50 ° С. Кількість отриманого розчину повинно ставитися до маси фарбується тканини в межах 10/1.
3
В отриманий розчин занурте тканину і поставте таз на вогонь. Через 15-20 хв, коли розчин вже буде слабо кипіти, дістаньте тканину і влийте розчин кухонної солі (2л), приготовлений з розрахунку на 1л води 1 столова ложка солі.
4
Далі знову опустіть тканину в розчин. Зачекайте, поки він знову почне кипіти і засічіть час. У слабо киплячому фарбувальній розчині тканину повинна знаходитися ще десь 30-40 хв.
5
Тепер акуратно зніміть з вогню таз. Поставте його разом з усім вмістом в безпечне місце. У захололому розчині тканину повинна пробути ще хвилин 30.
6
Потім вийміть тканину з розчину і дайте йому стекти. Тканина багаторазово прополощіть спочатку в теплій, а потім в холодній воді. Можна з додаванням кількох крапель оцту. Обережно відіжміть воду і висушіть тканину.
Зверніть увагу
Якщо ви помітили, що фарбування вийшло нерівним, приготуйте розчин з миючих засобів для вовни. Витримайте тканину в гарячому розчині протягом 30-40 хвилин.
Корисна порада
Швидкість фарбування повністю залежить від температури і тканини. Чим вище буде температура фарбувального розчину, тим швидше буде фарбуватися шерсть. Бавовняна і віскозна тканина швидше забарвлюється в менш гарячих розчинах. Сіль додається для збільшення швидкості фарбування бавовни і споріднених йому тканин, а при фарбуванні вовни додається оцтова кислота. Зазвичай добавки вводять в розчин в кінці фарбування, так як фарби в розчині залишається мало. Перед сушінням вовняних або тонких тканин не слід їх викручувати, потрібно просто віджати. Віджимати можна між рушниками або простирадлами, згорнувши їх у рулон. Не сушіть забарвлену одяг біля печі або на відкритому сонці. Це може пошкодити рівномірності забарвлення.