Як розбити вінчестер на диски.

Для установки декількох операційних систем, зручною сортування файлів і підвищення ступеня збереження важливої інформації жорсткі диски розбивають на розділи. Причин може бути багато, але важливо знати, як саме слід ділити диски .
Вам знадобиться
  • Partition Manager, диск з Windows Vista або Seven.
Інструкція
1
Давайте розглянемо ситуацію, коли ви тільки купили комп'ютер без операційної системи і хочете розбити вінчестер на диски . Досить простий спосіб зробити це - розділити жорсткий диск на розділи в процесі установки операційної системи Windows Seven або Vista.
2
Увімкніть комп'ютер і вставте інсталяційний диск Windows в привід. Натисніть кнопку F8. Перед вами з'явиться меню вибору пристроїв. Перемістіть покажчик на DVD-привід і натисніть Enter. Почніть процес установки операційної системи.
3
В якийсь момент на екрані з'явиться список жорстких дисків. Виберіть той вінчестер, який ви хочете розбити на розділи і натисніть кнопку «Налаштування диска» для виведення додаткового меню. Натисніть кнопку «Видалити».
4
Тепер натисніть кнопку «Створити». На екрані з'явиться вікно, в якому необхідно вказати обсяг і тип файлової системи майбутнього логічного диска. Виконайте цю операцію.
5
Повторюйте попередній крок то тих пір, поки не отримаєте потрібну кількість логічних дисків. Виберіть той, на який ви плануєте встановити операційну систему Windows і натисніть кнопку «Далі».
6
Після завершення роботи програми установки ОС відкрийте "Мій комп'ютер» і переконайтеся в наявності потрібної кількості розділів на жорсткому диску.
7
Набагато частіше виникають ситуації, в яких потрібно розбити вінчестер на диски вже після установки операційної системи. Для таких випадків існують спеціальні програми. Розглянемо для прикладу Partition Manager.
8
Встановіть програму і перезавантажте ноутбук або комп'ютер. Запустіть Partition Manager і перейдіть до меню «Швидке створення розділів». Встановіть галочку напроти пункту «Режим для досвідчених користувачів» і натисніть кнопку «Далі».
9
Вкажіть вінчестер або його розділ, який ви плануєте розбити на диски та натисніть кнопку «Далі». Виберіть тип файлової системи і задайте розмір майбутнього розділу. Натисніть кнопку «Застосувати» для запуску процесу поділу диска.