Як навчити говорити кішку.

Однією з відмінностей людини від тварин є наша здатність розмовляти. Ряд учених припускає, що єдина причина, по якій наші вихованці не можуть опанувати нашою мовою - інша будова їх ротового апарату. Однак при належній тренуванні ви можете навчити свою кішку говорити найпростіші людські слова.
Інструкція
1
Починайте виховувати вихованця з дитячого віку. Доросле кішку вкрай складно видресирувати, в той час як малюки ще здатні перебудуватися і прийняти ваші спроби навчити їх тим чи іншим трюкам. Навчання мови не є винятком. Крім того, тренуванні краще піддаються представники чоловічої статі, кішки більш примхливі і самостійні, а їх ротовий апарат не так гнучкий і з великими труднощами піддається змінам.
2
Прислухайтеся до природної мови вихованця. Зверніть увагу, як він нявкає. Кожна кішка по-своєму висловлює свої почуття, емоції та бажання. Втілюючи все багатство котячого язика в одне "Мяу", ви робите помилку, так як насправді він значно багатший і відрізняється у кожної особини. Знайдіть у нявкання вашого вихованця "слова", що нагадують щось з нашої мови.
3
Починайте працювати з знайденими словарними одиницями. Припустимо, окремий звук, видаваний кошеням, нагадує вам слово "м'ясо". Як тільки ви його почуєте, повторюйте слово "м'ясо" і хваліть малюка. Підкріплення - важливий етап роботи. Грайте і у зворотний гру: говорите слово "м'ясо". Якщо кошеня відгукнеться потрібним звуком - похваліть. На цьому кроці вкрай важливо проявити спостережливість, адже звуки, які видають кішки, зазвичай пов'язані з певною ситуацією. Вимовляє слово "м'ясо" безпосередньо в той момент, хто появу відповідного звуку здається найбільш імовірним. Так ви збільшите ймовірність швидкого закріплення уроку.
4
Чи не розширюйте кількість слів, поки не освоїте одне. Будьте послідовними і терплячими. Тільки переконавшись у тому, що перший урок грунтовно закріплений, приступайте до розширення словникового запасу. При цьому не забувайте і про постійні повтореннях.
5
Не будьте надто вимогливі. Ви не навчите кішку говорити слово "м'ясо" так, як ми звикли його чути. Згадайте, як складно зрозуміти людину, що говорить з акцентом. Ваш домашній улюбленець теж буде вимовляти "слова" трохи інакше. І тут все залежить тільки від вашого настрою. Якщо ви повірите, що ваша кішка здатна вимовити слово "м'ясо", то ви зможете почути його.
6
Будьте обережні в демонстрації талантів вихованця перед гостями. Переконайтеся, що вони - розуміючі люди і не чекають від кішки чудес. Всі тварини надзвичайно ранимі і не переносять, коли над ними сміються. Якщо в компанії присутні скептики, які можуть просто розреготатися при демонстрації ваших з нею спільних зусиль, то краще утриматися від публічного виступу та "поговорити" з кішкою наодинці.
Корисна порада
Займайтеся тільки коли ваша кішка чи кіт налаштовані на це. Коти - одні з найбільш норовливих тварин, і якщо вони не хочуть чогось, то ви ніколи не примусите їх це робити.
Багато власників домашніх тварин постійно намагаються навчити своїх улюбленців чому-небудь новому, наприклад, собаку - приносити господареві тапочки, хом'ячків - брати участь у змаганнях з бігу, а кішку - розмовляти. Багато хто може заявити, що вчити кішку розмовляти - нерозумно і марно. Хоча, якщо займатися цим серйозно і прикласти до дресирування максимум зусиль і терпіння, тварина дійсно може заговорити.
Інструкція
1
Спробувати навчити розмовляти краще кота, а не кішку . Чоловічі особини тварин зазвичай піддаються дресируванню краще, ніж жіночі. Крім цього, коти швидше пристосовуються до нових умов.
2
Навчити кішку розмовляти можна тільки у віці від декількох тижнів до року, тобто лише в її «дитинстві». Займатися дресируванням з вихованцем старше одного року марно.
3
Щоб навчити кота розмовляти, його слід ізолювати від усіх інших кішок, наявних в будинку. Вони можуть збивати учня і заважати йому у пізнанні людської мови. У цьому плані більше пощастило господарям, які мають тільки одну кішку .
4
Спершу рекомендується навчити кішку вимовляти хоча б одне слово. Причому воно обов'язково повинно бути пов'язане з їжею, наприклад, слово «м'ясо». Вимовляти його при кошеня завжди необхідно до місця, тобто безпосередньо в момент трапези і перед нею.
5
Вибране слово необхідно твердити кошеняті протягом години кожен раз, перш ніж нагодувати його. Кішку можна піднімати на руки і повторювати їй на вухо: «М'ясо, м'ясо, м'ясо». Навчати тварина вибраним словом слід протягом року, щодня вимовляючи його величезна кількість разів.
6
Не варто нав'язувати вихованцеві свою волю. Якщо кошеня не бажає піддаватися навчанню і він категорично проти будь-якого контакту з людиною, не слід мучити тварину примусовими тренуваннями. Нехай кіт сам проявить себе в тому, в чому забажає.
Корисна порада
При виборі слова, якому планується навчити кота, слід уважно прислухатися до звуків, які найчастіше вимовляє домашній улюбленець. З часом з цих звуків і можуть скластися справжні людські слова. Наприклад, якщо кішка часто вимовляє «няв, мау», її нескладно навчити говорити слово «м'ясо». Якщо ж частіше вона бурчить, вимовляючи при цьому «ур, мур», можна спробувати навчити її слову «їсти».