Як встановити кулер.

різні компоненти комп'ютера виділяють велику кількість тепла. Особливо це стосується процесорів і відеокарт. Для підтримки нормальної температури в системному блоці можна встановити додатковий корпусний вентилятор, який забезпечуватиме циркуляцію повітря всередині системного блоку, тим самим забезпечуючи гарне охолодження компонентів комп'ютера.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, додатковий корпусний кулер, викрутка
Інструкція
1
Місце, куди можна підключити корпусний кулер , знаходиться на задній панелі системного блоку. Вимкніть комп'ютер від електромережі і відкрийте кришку системного блоку. Потім від'єднайте від системного блоку мишку, клавіатуру та інші пристрої. Тепер зверніть увагу на місце, до якого кріпиться охолоджувальний пристрій. Там знаходяться чотири отвори для гвинтів. Кулер потрібно встановлювати строго за розміром для вашого системного блоку. Заміряйте, який розмір кулер а потрібно підключати до вашого системного блоку. Як правило, це або кулер розміром 8, або 12 сантиметрів.
2
Тепер встановіть пристрій всередину системного блоку і прикрутіть його гвинтами до стінки корпусу комп'ютера. Встановлювати кулер потрібно так, щоб він працював на видув повітря, тобто видував гаряче повітря з системного блоку.
3
Після того як ви прикрутили кулер до системного блоку, потрібно підключити до нього харчування. Інтерфейс для підключення живлення до кулер у знаходиться недалеко від самого кулер а на материнській платі. Це третій pin інтерфейс. Просто вставте дріт від кулер а в цей інтерфейс.
4
Тепер закрийте кришку системного блоку, підключіть всі раніше відключені пристрої (мишку, клавіатуру та ін.), Після чого включіть комп'ютер. Якщо вам здається, що кулер шумно працює, можна зробити його роботу тихіше. Для цього зайдіть в БІОС в розділ моніторингу. Там можна вибрати режим роботи кулер ов комп'ютера. Якщо ця опція відключена на материнській платі, включите її. Відповідна функція є в БІОС.
5
Як правило, доступні три режими роботи кулер ів. Перший режим - це Silent режим, є самим тихим, кулер а працюють на мінімальних обертах і практично не створюють шуму. Другий режим - Optimal. Середня швидкість обертання кулер ів. Третій режим - Performance з максимальною швидкістю оборотів кулер ів. Максимальний рівень шуму, а й максимальне охолодження компонентів ПК. Виберіть потрібний режим роботи і збережіть настройки в БІОС. Після перезавантаження комп'ютера кулер и будуть працювати в обраному вами режимі.
В персональних комп'ютерах для охолодження окремих елементів використовуються спеціальні вентилятори. Їх асортимент дуже різноманітний. Важливо вибрати кулер , який підійде до конкретного устаткування.
Вам знадобиться
  • - Хрестова викрутка;
  • - термопаста.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили встановити для охолодження центрального процесора кулер фірми Zalman, значить ви використовуєте достатньо потужний ЦП. При створенні своїх кулер ов компанія використовує мідні трубки, а не стандартні решітки радіаторів. Перед придбанням кулер а переконайтеся в тому, що ви зможете встановити його на вашу материнську плату. Кулер фірми Zalman чималі, це може сильно ускладнити їх монтаж.
2
Розпакуйте придбаний вентилятор і витягніть всі комплектуючі. Спочатку спеціальний раму на материнську плату. Швидше за все, вам буде потрібно витягти системну плату з корпусу блоку. Виконайте цю процедуру. Якщо ваш старий вентилятор був встановлений на рами сокетов, то зніміть їх. Виняток становить кулер Scythe Infinity. Його комплектація дозволяє закріпити його на сокетах 478, АМ2 і LGA 775 без внесення змін в структуру рам.
3
Встановіть на материнську плату власну рамку для кріплення кулер а. Для цього її необхідно закріпити навколо гнізда для процесора. Зазвичай шурупи закручуються на звороті плати. Саме для цього ви витягували її з корпусу.
4
Очистіть поверхню процесора від старої термопасти і нанесіть нову. Намагайтеся не зачепити і не забруднити при цьому жилки ЦП. Встановіть радіатор кулер а на підготовлену раму. Закріпіть його. Для цього використовуються або спеціальні кліпси, або кріпильні шурупи. Варіант з'єднання залежить від типу рами, яку ви прикріпили до материнської плати. Підключіть кабель живлення кулер а до гнізда материнської плати. Встановіть материнську плату назад у корпус і підключіть до неї решту обладнання.
5
Увімкніть комп'ютер і запустіть програму SpeedFan. Встановіть оптимальний показник швидкості обертання лопатей кулер а. Це дозволить вам трохи знизити рівень шуму, зберігши при цьому якісне охолодження.