Як змастити котушку.

«Любиш кататися, люби і саночки возити» - ця популярна російська прислів'я як не можна до речі підходить любителям рибної ловлі на спінінг, оскільки вони забувають або просто не хочуть хоча б зрідка змащувати основну деталь свого знаряддя лову - котушку .
Інструкція
1
Котушка - це не автомобільний двигун, але тим не менше - це механізм, що вимагає відходу. Кінематична схема котушки додається до паспорта спінінга і напередодні змащення її слід вивчити. Для розбирання котушки будуть потрібні звичайна і хрестоподібна викрутки, гайковий ключ, пензлики різної жорсткості і пінцет. Необхідні також густа і рідка мастила і бензин для промивки деталей.
2
Першим ділом котушку необхідно розібрати. Навіть у самого дбайливого господаря в ній за сезон накопичується велика кількість бруду, тому кожну деталь ретельно промийте в бензині і особливо підшипники. Для цього можна використовувати пензлик з жорсткою щетиною, а для утримання підшипників - пінцет.
3
Одночасно з видаленням бруду видаляйте і залишки старого мастила, оскільки дуже можливо, що вони можуть бути несумісні з новою змазкою. Забруднене бензин слід замінювати новим.
4
В цілях безпеки промивку котушки краще проводити на відкритому повітрі при дотриманні заходів пожежної безпеки. Промиті деталі не можна протирати ганчір'ям, так як від неї може залишитися ворс. Їх потрібно просто просушити, поклавши на лист паперу.
5
Підберіть правильно мастило. Для змащення котушки використовується декілька видів мастил. Так, для тихохідних підшипників на ручках і внутрішнього механізму буде потрібно густа змазка, а для швидкохідних (на дужці при підмотуванні) - рідка мастило.
6
Крім металевих деталей, в котушці багато зроблених з пластмаси. По можливості потрібно вберегти пластмасові деталі від зіткнення зі мастилами, оскільки це їх може зруйнувати. Для отримання потрібної консистенції мастила можна змішувати декілька мастил, але при цьому має бути дотримана одна умова - змішуються тільки мастила, вироблені однією компанією. Несумісні синтетичні і мінеральні, а автомобільні для котушки непридатні.