Як клеїти бамбукові шпалери.

Шпалери на флізеліновій основі продаються або вже з нанесеним готовим малюнком, або призначені для подальшої забарвлення. При виборі рулонів з товстою фактурою можна замаскувати незначні огріхи, що залишилися при ремонті стін. Якщо ви любитель часто міняти колірну гамму навколишнього інтер'єру, вибирайте шпалери, які можна перефарбовувати 7-10 разів. Флізелінова основа легко ковзає по стіні і дозволяє зручно провести обклеювання стін поодинці.
Вам знадобиться
 • - бамбукові шпалери;
 • - клей для флізелінових шпалер;
 • - будівельний рівень;
 • - олівець;
 • - рулетка ;
 • - валик для клею;
 • - відро для клею;
 • - поліетиленова плівка;
 • - пластмасовий шпатель для шпалер;
 • - м'яка щітка
 • - ніж;
 • - металевий шпатель;
 • - пластмасова сітка у відро для клею;
 • - ролик для прокатування кромки.
Інструкція
1
Порахуйте, яка кількість шпалер вам необхідно. Зробіть виміри висоти і ширини кімнати окремо по кожній стіні. Накресліть план на аркуші паперу. Цей листок вам стане в нагоді при виборі шпалер.
2
При покупці шпалер звертайте увагу, щоб номер партії на етикетці в рулонах був однаковим. Подивіться на інші піктограми, може знадобитися підгонка малюнка, а може і ні. Не забудьте додати до кожного полотнища ще 10-15 см про запас. Дістаньте листочок з планом кімнати і порахуйте, скільки обраних рулонів вам необхідно.
3
Підготуйте кімнату для обклеювання шпалерами. Стіни повинні бути попередньо вирівняні. Вимикачі та розетки вивінчени. Заізоліруйте дроти, щоб рідина не затекла всередину електричних коробок. Обробіть стіни грунтом і просушіть.
4
Розмітьте стіни. Бамбукові шпалери мають хорошу кромку і клеяться встик. Найзручніше починати розмітку з кута. Там полотнища будуть розташовуватися внахлест, щоб потім правильно їх обробити. Ширина рулону 1,06 м. Відкладіть в обидві сторони від кута по 1 м. За допомогою рівня і олівця зробіть вертикальну лінію на висоту вашого зростання.
5
Відміряйте рулеткою від проведеної лінії в обидві сторони по 1,06 м, величину наступного полотна. Таким чином расчертите всі стіни в кімнаті. Ширину полотнищ пишіть на стіні олівцем. Ви відразу будете бачити, куди клеїти приготовані шпалери.
6
Розстелите на підлозі поліетиленову плівку. По ній розкачайте рулон шпалер лицьовою стороною вниз. У цей момент ви повинні пам'ятати, чи необхідна шпалерам підгонка малюнка. Враховуйте її при відрізанні полотнищ. Якщо підгонка не потрібна, то відміряйте рулеткою висоту кімнати і додайте 10 см. Загніть рулон на розкатану частину так, щоб кромки збіглися, тоді згин буде рівним.
7
Проведіть рукою по згину і розріжте малярським ножем. Заготовте шпалери на всю кімнату. Поверніть полотнища в нещільні рулони так, щоб малюнок був всередині.
8
Розведіть шпалерний клей у відрі по інструкції. Влийте у відро воду і тонкою цівкою всипте клей. Постійно перемішуйте, щоб не утворилися грудки. Дайте клею постояти, він повинен розбухнути.
9
Вставте у відро пластикову сітку для видалення зайвого клею. Макайте валик у відро, проводите їм по сітці і намастіть стіну для одного полотнища.
10
Клейте шпалери зверху. Візьміть руками за край полотна і прикладіть його до стіни. Женіть рулон вниз, розгладжуючи шпалери щіткою від середини до країв. Можна розгладжувати відразу пластмасовим шпателем, тільки робіть це з обережністю, щоб не здерти малюнок. Полотно має щільно прилягати до стіни без складок і бульбашок.
11
Прокатайте роликом для швів всі стики шпалер.
12
При проклеюванні кута стіна повинна бути рясно промазана клеєм. Два полотнища розташовуються внахлест. Притисніть обидва полотна шпателем і проріжте їх в кутку по всій довжині. Тоді стики шпалер співпадуть.
13
Відріжте запас полотнищ біля підлоги. Враховуйте ширину майбутнього плінтуса, який повинен приховувати край шпалер.
14
Верх шпалер проклейте Галтель або бордюром, бажаної товщини.