Як вибрати шарпея.

Приділіть час ретельному вибору цуценя шарпея - це забезпечить вам довгі роки радісного життя з новим домашнім вихованцем. Знайдіть свою собаку, і вона стане справжнім другом вашої родини.
Інструкція
1
Починайте вибирати заздалегідь. Визначтеся, навіщо вам потрібна собака. Якщо ви плануєте завойовувати зі своїм вихованцем медалі на виставках, вам необхідно при виборі керуватися чіткими стандартами, прописуються всі обов'язкові ознаки, якими повинна володіти собака. Ознайомтеся з ними і звертайтеся тільки в розплідники, які займаються розведенням шарпеев. При цьому вкрай важливо, щоб собака володіла відповідною родоводу. Якщо ж ви не зацікавлені у виступах, то обмежтеся при виборі орієнтацією на здоров'я майбутньої домашнього улюбленця, його характер і ті особливості зовнішності, які важливі для вас особисто.
2
Вирішіть разом зі своєю родиною, кого ви плануєте придбати - особу жіночої статі або кобеля. З будь-якого правила є винятки, проте в цілому "дівчата" шарпей виказують більше слухняності. Однак шарпей-хлопчики більш життєрадісні.
3
Скористайтеся в якості орієнтира загальними правилами за вибором цуценят з посліду. При знайомстві зверніть увагу на розміри малюків, на те як вони поводяться в грі і по відношенню до незнайомої людини. Не купуйте найбільших або найменших цуценят, зупиніть вибір на представнику середніх розмірів. Про здоров'я собаки найкраще свідчить стан її вовни: у хворого щеняти вона буде тьмяною і звалялася. Зверніть увагу і на очі собаки - вони також відображають стан вашого майбутнього вихованця.
4
Подивіться, як поводяться цуценята при вашій появі. Боягузливі малюки, з яких легко виросте агресивна або забита собака, кинуться до матері. Не варто брати і зайво активного шарпея . Придивіться до тих цуценятам, які не виявляють страху перед людиною, володіють допитливістю і сміливістю. Влаштуйте стандартний тест - киньте невеликий предмет на підлогу. Вибирайте серед тих, хто почне його активно досліджувати.
5
Вибирайте цуценя шарпея , пам'ятаючи про те, що здоровий представник цієї породи має добре розвинену грудну клітку, зібраний корпус і крупну по відношенню до тіла голову. Передні лапи розташовані строго паралельно, а стійка міцна за рахунок потужного скелета.
6
Керуйтеся інтуїцією - ви з вашим щеням самі потягнетеся один одному назустріч вже при першій зустрічі.
Корисна порада
Вибирати цуценя краще спільно з іншими домочадцями - постарайтеся знайти час і виїхати для знайомства з цуценятами всією сім'єю.
З давніх часів, собака є відданим другом і помічником людини. Не залежно від того собаку якої породи ви вирішили придбати, необхідно, насамперед чітко вирішити, чи готові ви до такої відповідальності? Якщо ви зможете приділяти вихованцеві необхідні час і турботу, тоді ласкаво просимо до лав власників собак. Шанувальникам шарпеев, при виборі цуценя , необхідно пам'ятати про деякі нюанси.
Інструкція
1
Не варто купувати цуценя з рук у незнайомих людей або на ринку. Низька ціна вас повинна насторожити, хороший чистокровний щеня не може коштувати дешево, якщо віддають майже задарма, то або тварина хворіє, або у собаки є дефект. Купувати цуценя краще в спеціальному розпліднику або у професійного заводчика, попередньо зібравши про продавця відгуки. Розплідники з хорошою репутацією обов'язково запропонують укласти письмовий договір на продаж цуценя , що визначає відповідальність сторін.
2
Попросіть показати вам батьків вподобаного тварини, та й подивитися підлітків з попереднього посліду теж буде незайвим. Це допоможе вам зрозуміти, як виглядатиме щеня в майбутньому. Але пам'ятайте, що сука після пологів знаходиться не в найкращій своїй формі.
3
Визначтеся заздалегідь, собаку якої статі ви хочете купити. Суки, зазвичай, більш поступливі і ласкаві, вони краще відчувають і розуміють господаря. Пси звичайно крупніше, вони більш активні і виявляють характер. Початківцям собаківників краще придбати суку, її буде легше виховувати.
4
Огляньте свого майбутнього вихованця дуже уважно. Здоровий цуценя має бути активним і грайливим. Ніс у здорової собаки вологий і холодний (коли пес не спить). Зверніть увагу на вуха і очі тварини, вуха повинні бути чистими і сухими, без кірок і липкого нальоту, а очі відкритими, але не такими великими як у вівчарки або мопса, без помутнінь і виділень. Подивіться на мову і ясна - вони повинні бути синього кольору, хоча дрібні рожеві плями на мові допускаються, і пам'ятайте, що мова шарпея набуває свій постійний окрас тільки до 6 місяців. Прикус у шарпея - ножицеподібний.
5
Зверніть увагу на забарвлення шерсті тварини, він повинен бути рівним, без плям. У шарпеев допускається 12 забарвлень: чорний, ліловий, шоколадний, блакитний, червоний (махагон), абрикосовий, оленячий, червоний дільют, соболиний, кремовий, кремовий дільют (у тому числі платиновий і платиновий дільют) і ізабелловий (ізабелловий дільют). Шерсть у шарпея буває двох видів: хорс і браш. Хорс - довжина вовни 5-10 мм, сам волосся прямий і товстий, колючий на дотик. З такою шерстю щеня виглядає більш ефектно. Браш - довжина волоса від 1 см по корпусу - до 2,5 см на холці і хвості, на морді і вухах - коротше. Незалежно від виду вовни, у шарпея не повинно бути підшерстя.
6
Огляньте тулуб цуценя . Грудна клітка повинна бути розвинена, на задніх лапах повністю вилучені прибулі пальці. Голова не повинна бути маленькою по відношенню до корпусу. У цуценя повинен бути міцний кістяк, а паралельні передні кінцівки стояти строго під корпусом.
7
Дізнатися, які щеплення були вже зроблені цуценяті, і які ще потрібно зробити. Не забудьте взяти ветеринарний паспорт і метрику вихованця, яку згодом ви зможете обміняти на родовід. Нехай новий вихованець доставить вам радість і стане улюбленцем родини.
Корисна порада
Варто поцікавитися, який режим харчування був у цуценяти. Намагайтеся різко не змінювати раціон тварини, щоб уникнути проблем зі шлунком.