Як визначити грибок нігтів.

Грибок нігтів, або оніхомікоз - захворювання дуже неприємне, яка вимагає прийняття своєчасних заходів і тривалого лікування. Щоб не втрачати дорогоцінний час, краще визначити наявність грибка на перших стадіях.
Інструкція
1
Виділіть якнайбільше ознак, характерних для початкової стадії онихомикоза. Це може бути печіння і свербіж шкіри біля нігтів, лущення, виникнення мікротріщин, виражена бугристость, легке потоншення нігтьової пластини, поява на її поверхні білих, сіруватих або жовтуватих цяток.
2
Перевірте, чи не чи досягло розвиток грибкового захворювання серйозних стадій. Про це може свідчити витончення або руйнування нігтя, відчуття дуже неприємного запаху, відчуття дискомфорту. Такі ознаки не можуть викликати сумнівів у тому, що нігті схильні запущеному оніхомікозу.В переважній більшості випадків шкіра навколо ураженого нігтя також має вельми нездоровий вигляд. Вона дуже груба подібно мозолі, покрита лусочками і має злегка синюватий відтінок.
3
Згадайте, чи могло що-небудь сприяти зараженню нігтів грибком. Частіше це трапляється в громадських місцях - на пляжах, в басейнах, в лазнях. Якщо ви користуєтеся чужими тапочками, мочалкою та іншими предметами, ризик зараження зростає. Розвитку онихомикоза також сприяють потертості шкіри, підвищена пітливість ніг, недотримання гігієни, іноді варикозне розширення вен.
4
Зверніться до дерматолога за консультацією. Тільки фахівець може точно визначити наявність і тип грибкового захворювання. Крім того, він призначить єдино вірне лікування, актуальне для тієї чи іншої стадії.
5
Грибок нігтів, як правило, помітний відразу. Але в початковій стадії оніхомікоз можна легко переплутати зі звичайною подногтевой гематомою. Вона часто виникає у спортсменів, любителів бігу або активної ходьби. Обробіть пошкодження і поспостерігайте за ним кілька днів. Гематома дуже швидко зникає при належному догляді, лікуванні та підборі нової більш зручного взуття.
Мікоз - це захворювання інфекційної природи. Зараження грибком найчастіше відбувається в сауні, басейні, в готельної ванні або душі. Грибкова інфекція дуже любить сирі і теплі місця. Підхопити її можна навіть у своїй власній взуття, коли у вас на шкірі ніг є маленькі тріщинки, плюс до них - вологі від поту шкарпетки.
Інструкція
1
Найперші ознаки грибкового ураження з'являються на шкірі стоп ніг, частіше в міжпальцевих складках, проявляються червоністю (гіперемією), сверблячкою, печінням, освітою в складках виразок і тріщин. Грибкова інфекція без лікування благополучно переселяється спочатку на нігті ніг, а потім і рук. На нігтьових пластинах з'являються осередки інфекції, змінюється їх колір, вони стають жовтими, товщають, відбувається їх розшарування. Нігті покриваються різними уплотнениями і наростами.
2
При появі гіперемії, свербежу, змін на нігтях вам необхідно звернутися до дерматолога або лікаря-мікологові. Тільки фахівець може провести огляд шкірних покривів та нігтів, оцінити всі зміни і додатково провести необхідні діагностичні зіскрібки тканин для дослідження на грибок.
3
У лікуванні грибкової інфекції застосовують високоефективні препарати, як місцевого, так і загальної дії. Лікування грибка - досить тривалий процес і становить, як правило, від 6 місяців до одного року. Грибок з шкіри при регулярному нанесенні мазі зникає через місяць, а на нігтях він може залишатися майже рік. Обов'язковою умовою для повного лікування є дотримання гігієни ніг. Всі предмети особистої гігієни повинні бути індивідуальними для всіх членів сім'ї.
4
Для захисту шкірних покривів і нігтів від поширення грибка можна робити ножні ванни з додаванням яблучного оцту в невеликій кількості. Необхідно обробити уражені місця на шкірі і нігтях настоянкою прополісу або маслом чайного дерева.
5
При місцевому лікуванні грибкового ураження нігтів використовуються різні антимикотики (протигрибкові препарати) у вигляді розчину, мазі або крему. Застосовують наступні засоби: низорал, езодеріл, Канізон, микоспор. Мазь накладається на уражені ділянки шкіри і нігтів і залишається на 24 години під водозахисним лейкопластиром. У лікуванні грибка нігтів широко застосовують лаки: 5% лоцерил, 8% батрафен та інші. При неефективному місцевому лікуванні дерматолог призначає антимикотики загальної дії (дифлюкан, орунгал, низорал).
Корисна порада
Обов'язково після одужання від грибкового ураження шкіри або нігтів продезінфікуйте все взуття, щоб не заразитися повторно, так як спори грибка тривало зберігаються в зовнішньому середовищі.