Як порахувати рентабельність продажів.

Ефективність власного бізнесу, а також результативність господарської діяльності торгової компанії найкраще оцінювати з точки зору рентабельності продажів . Адже дуже часто власники підприємства приймають збільшення валового обороту за показник успіху. Однак на практиці лише рентабельність відображає реальну картину справ.
Вам знадобиться
  • - показники господарської діяльності компанії;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Рентабельність продажів виражається в певному коефіцієнті, динаміку якого ви можете порівнювати в різних звітних періодах. Для початку визначте період, за який ви будете обчислювати рентабельність продажів , наприклад, рік або квартал. Визначте дві основні величини, необхідні для пошуку даного коефіцієнта: чистий прибуток і загальну виручку від продажів . Чистий прибуток - це частина валового прибутку, що залишилася на балансі за вирахуванням оподаткування (після сплати всіх податкових відрахувань і внесків до бюджету). Вона служить для виплати дивідендів акціонерам, оновлення основних фондів та розвитку предпріятія.Виручка від продажів - це вся сума доходів, що надійшла в результаті продажів товарів, послуг і робіт.
2
Після того, як ви порахували ці дві величини, ви можете визначити коефіцієнт рентабельності продажів . Розділіть чистий прибуток на виручку від реалізації, і ви дізнаєтеся рентабельність .Допустім, за позаминулий рік виручка від реалізації склала 3,5 млн. Рублів, а чистий прибуток - 900 тис. Рублів. Таким чином, коефіцієнт рентабельності продажів = 0,9/3,5 = 0,2571, тобто 25,71%. А за минулий рік виручка від реалізації склала 3,7 млн. Рублів, а чистий прибуток - 950 тис. Коефіцієнт рентабельності - 25,67%. Даний приклад наочно демонструє, що збільшення виручки і чистого прибутку аж ніяк не означає збільшення рентабельності, оскільки коефіцієнт рентабельності зменшився на 0,04% Маємо такі дані, керівники підприємства можуть приймати рішення з оптимізації бізнесу і пошуку причин скорочення рентабельності.
3
Для більш повної картини ефективності роботи компанії, порахуйте рентабельність продажів на декількох рівнях. Наприклад, по окремо взятій групі товарів або по кожному великому клієнтові. Дана методика дозволить вам зробити більш точні висновки про перспективи роботи. Можливо, ви відмовитеся від певних товарів або оптимізуєте роботу з клієнтською базою.
Зверніть увагу
Падіння рентабельності продажів - тривожний сигнал, що вимагає прийняття оперативних рішень. Необхідний ретельний аналіз фінансової діяльності підприємства для усунення причин даної тенденції.
Корисна порада
На рентабельність можуть впливати об'єктивні фактори зовнішнього середовища, ніяк не залежать від вашої роботи: ціни на паливо, курси валют, політична і кліматична ситуація. Приймайте до уваги дані чинники.