Як приклеїти бордюр на ванну. Як приклеювати бордюрную стрічку до раковини.

При ремонті ванної кімнати необхідно передбачити ізоляцію стику ванни зі стіною. А то залишена щілина доставить вам багато клопоту. Вкрай неприємно, коли після прийняття душу потрібно повзати з ганчіркою по кафельній підлозі, збираючи натік воду. Зробіть один з варіантів бордюру. Захистіть свій підлога і стеля сусідів від протікання.
Вам знадобиться
 • - бордюрна стрічка;
 • - керамічний бордюр;
 • - керамічні куточки;
 • - будівельний пістолет;
 • - акваріумний силікон ;
 • - рідкі цвяхи;
 • - водостійкий клей для плитки;
 • - затирка.
Інструкція
1
Купіть бордюрную стрічку або пластиковий бордюр для ванної. Вони бувають різної ширини, все залежить від зазору між ванною і стіною. Враховуйте, що пластиковий або стрічковий бордюр - тимчасовий захід. Він прослужить не більше року, а потім зажадає заміни.
2
Протріть чистою сухою ганчіркою плитку і край ванни, куди передбачається встановити бордюрную стрічку. Вся поверхня повинна бути абсолютно сухою.
3
Вставте в пістолет акваріумний герметик і заізоліруйте щілину. Дайте силикону висохнути.
4
Поміняйте тубу з силіконом на тубу з рідкими цвяхами. Зазвичай стрічковий бордюр продається з клейким шаром, який треба розігріти будівельним феном, але шар вкрай не міцний. До того ж стрічка при розігріванні розтягується, а після охолодження стискається. Так що посадите бордюр на герметик або рідкі цвяхи.
5
Проклейте край ванни малярським скотчем, щоб випадково вилізлий клей не пошкодив емаль.
6
Відміряйте необхідну довжину бордюрной стрічки або пластикового бордюру. Нанесіть на підставу тонкий шар рідких цвяхів і щільно притисніть один край до стіни, а другий до ванни. Тут найкраще скористатися допомогою когось із домашніх. Чим щільніше ви притисне бордюр, тим краще він приклеїться і довше прослужить.
7
Заізоліруйте герметиком місця стиків бордюрной стрічки в кутах.
8
При хорошому ремонті у ванній кімнаті купите керамічний бордюр для ізоляції. Він вам прослужить до наступного ґрунтовного ремонту. Керамічний бордюр продається поштучно. Заміряйте відстань, яку необхідно покрити, і придбайте потрібне число заготовок. Не забудьте про керамічні куточки.
9
Просушите стик стіни і краю ванни. Якщо щілина велика, то її можна спочатку запінити. Якщо щілина тонка, то промажте її силіконом. Дайте висохнути.
10
Розведіть водостійкий клей для плитки. Нанесіть його на керамічний бордюр і приклейте по всьому стику ванни зі стіною. Керамічні куточки помістіть в кутах стіни.
11
Використовуйте затірку для плитки, щоб замазати шви між керамічним бордюром. Затірку можна розвести водою, а можна відразу придбати готову в тюбику. Головне, щоб маса була вологостійкою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=4l7OuCXYsw8
 •  Затікає в утворену між ванною і стіною щілину вода може завдати чимало клопоту: приміром, якщо поверхня під ванній не облицьована плиткою, а лише заштукатурені, то з часом там заведуться небажані «квартиранти» - мокриці. Запобігти такий результат подій можна, зробивши на ванні захищає бордюр.
 •  Визначтеся з тим, з якого матеріалу буде створено захищає бордюрчик: кахельну бордюр або пластиковий куточок. Між собою вони різняться не тільки в ціновому відношенні, але і за способом наклеювання. І хоча пластиковий куточок обійдеться значно дешевше, він не здатний забезпечити повний захист від проникнення води.
 •  Підготуйте робочу поверхню, на яку буде наклеєний захисний бордюрчик. Видаліть стару замазку або герметик, зачистивши поверхню ножем. Оскільки ванна кімната - це приміщення, яке відрізняється підвищеним рівнем вологості, обов'язково проведіть обробку поверхні стіни антигрибковой рідиною. Потім дайте висохнути поверхні (щоб трохи прискорити цей процес, скористайтеся перукарським феном).
 •  Виконайте точні виміри ванни. Якщо вибір припав на пластиковий куточок, відкладіть на ньому потрібні розміри і відпиляйте ножівкою по металу. Пам'ятайте: пластикові куточки між собою потрібно буде зістиковувати під 45-градусним кутом (зробити це легше, використовуючи будівельне стусло). Потім прикладіть підготовлені пластикові куточки до робочої поверхні і перевірте, чи не потрібно їх підганяти. Нанесіть на ті поверхні пластикового куточка, які будуть примикати до ванної і стіні, трохи силікону і прикладіть бордюрчик до робочої поверхні. Придавите і трохи потримайте. На відстані двох міліметрів від пластикового куточка наклейте на стіну (поверх нього) малярську стрічку, потім таку ж процедуру виконайте і на ванній. За допомогою пістолета введіть додатково силікон в місця стику ванній і куточка, стіни і куточка, а також двох куточків. Видаліть малярську стрічку.
 •  Кахельну бордюр клейте на силікон і виключно до стіновий поверхні: на кахлі триматися він не буде, тому плитка повинна сантиметра на 1,5 не доходити до ванної. Всю підрізування кахельного бордюру виконуйте болгаркою. В якості кахельного бордюру можна використовувати порізану плитку. Наріжте смужки потрібної форми і розміру і приклейте їх на клей-цемент. Виконайте затірку швів. Хоча цей метод і не викличе захоплення у поціновувачів естетики, але забезпечить надійним захистом від проникнення води в щілину між стіною і ванною.