Як визначити артеріальний тиск.

Артеріальний тиск - дуже важливий показник стану серця і судинної системи. Від того, є вона низьким або високим, залежить спосіб відновлення нормального тиску. Тому важливо вміти точно визначати його величину.
Інструкція
1
Проаналізуйте свої відчуття. Якщо присутній головний біль, тисне в області скронь або очей - ймовірно тиск підвищено, а якщо відчуваєте слабкість, сонливість і запаморочення - знижений.
2
Скористайтеся спеціальним приладом - тонометром. Він може бути механічним і автоматичним.
3
В момент, коли ви вимірюєте артеріальний тиск , максимально розслабте руку. Це допоможе більш точно визначити його. Вимірювання завжди здійснюються в положенні сидячи. Варто також врахувати, що мінімум за півгодини до цього не слід їсти, палити і вживати алкогольні напої.
4
Манжету електронного тонометра закріпіть на передпліччі, на 1 сантиметр вище кисті руки. Потім натисніть відповідну кнопку, і незабаром на екрані з'явиться значення артеріального давленія.Іспользовать механічний прилад складніше, але не набагато. Він складається з фонендоскопа і манжети з манометром і грушею.
5
Закріпіть манжету на плечі, на 2 сантиметри вище ліктьового згину. Помістіть фонендоскоп в область ліктьової ямки, де проходить артерія. Тепер закрийте вентиль груші та нагнітайте з її допомогою повітря в манжету, поки стрілка манометра не дійде до позначки 300 мм рт.ст.
6
Наступний етап - це випуск повітря з манжети з інтервалом близько 20 мм рт.ст. Для цього повільно відкручуйте вентиль. Вам необхідно запам'ятати два показники манометра - значення в момент появи перших звуків в області артерії і в момент їх повного припинення. Обидва числа запишіть у вигляді дробу. Наприклад, нормальне тиск становить близько 120/80 мм.рт.ст.Первое значення - це систолічний, або «верхнє» тиск , що фіксується в момент викиду крові з серця в судини . Друге число вказує на величину діастолічного, або «нижнього» тиску, коли кров із судин надходить в серце.