Як розшифровується НАТО. Як розшифрувати склад.

У світовій економічній політиці з 1949 року і донині активно вживається абревіатура НАТО . Повна назва - North Atlantic Treaty Organization - перекладається як Організація Північноатлантичного договору і носить міжнародний статус. В офіційних джерелах і пресі вживається в скороченому вигляді як абревіатури.
Інструкція
1
На момент утворення 4 квітня 1949 НАТО мала у своєму складі дванадцять представників. Серед них були США, Канада, Великобританія, Франція, Італія, Нідерланди, Ісландія, Бельгія, Норвегія, Данія, Португалія, Люксембург. Склад організації розширювався шість разів: в 1952 (Греція, Туреччина), 1955 (ФРН), 1982 (Іспанія, яка не бере участі в військовій організації НАТО ), 1999 (Польща, Угорщина, Чехія), 2004 ( Болгарія, Румунія, Литва, Латвія, Естонія, Словенія, Словаччина) і в 2009 році, коли до складу увійшли Албанія і Хорватія.
2
За всі роки існування склад змінювався в зв'язку з виходом держав двічі - в 1966 році з військової організації при НАТО вийшла Франція (повернулася в 2009 році), в 1974 - Греція, але через шість років знову повернулася до складу НАТО . На сьогоднішній день в Організацію входять 28 держав. Офіційними мовами НАТО є англійська та французька. Генеральним секретарем з 2009 року є датчанин Андерс Фог Расмуссен, який до цього з 2001 по 2009 рік був головою уряду Данії.
3
Згідно зі статтею 4 Північноатлантичного договору, організація утворилася як трансатлантичний форум, який покликаний проводити консультації з вирішення питань, що загрожують безпеці країнам, що входять до її складу. Держави-союзники згідно з договором зобов'язані забезпечити захист від агресії на будь-яку країну, що входить до складу цього військово-політичного союзу. Стратегічна концепція НАТО зводиться також до позиціонування себе як основи стабільності в Євроатлантичному регіоні, активну кризовий врегулювання, курс на всебічно партнерство з іншими країнами євроатлантичного регіону.
4
Штаб-квартира НАТО знаходиться в Брюсселі. Всі рішення приймаються одноголосно в присутності всіх представників держав-членів НАТО . Вищим органом є Рада НАТО (Північноатлантична рада).