Як дивитися об'ємні картинки.

Кожна людина хоча б раз у житті пробував розглядати стереограми - набори повторюваних дрібних картинок, вдивляючись в які, можна побачити якийсь новий силует. Деякі люди здатні відразу побачити малюнок, захований в стереограмм, а інші витрачають чимало часу і сил на те, щоб хоч щось розгледіти - але насправді розглядати стереограми і бачити зашифровані в них зображення може кожен. Навчитися цьому не так складно.
Інструкція
1
Для того щоб побачити в стереограмм призначену для вас фігуру, розслабтеся і расфокусіруйте погляд, направивши його крізь картинку, що знаходиться перед вами. Коли ви відчуєте, що ваш погляд спрямований в далечінь, різко сфокусуйтеся на об'ємному зображенні.
2
Таке тренування вкрай корисна для зору, проте в перший час не перевтомлюйте очі і розглядайте стереограми тільки до того моменту, поки ви не втомитеся. Відпочиньте і спробуйте розглянути новий малюнок.
3
Починайте вчитися дивитися стереограми з чітких і повторюваних візерунків. Ширина колонок з візерунками не повинна бути менше 3 см і більше 6 см. Сядьте навпроти об'ємної картинки на відстані половини витягнутої руки, а потім розслабте очі і вдивіться в далечінь крізь лист з малюнками, як би ігноруючи його.
4
Прагніть до того, щоб погляд був максимально расфокусированним - так, як ніби ніякого малюнка перед вами немає. Після цього починайте акуратно підбирати відстань від очей, на якому візерунки на стереограмм почнуть складатися в осмислену фігуру.
5
Переміщайте стереограмм щодо своїх очей плавно і дуже повільно, рухаючи її щось від себе, то до себе. В один момент ви відчуєте, що ви починаєте помічати силует об'ємної картинки всередині візерунків. Коли ви помітите силует об'ємної картинки , що не фокусуйте на ній погляд - продовжуйте дивитися крізь стереограмм.
6
Навчіться плавної расфокусировке погляду - це допоможе вашим очам згодом поєднати узор в об'ємний фрагмент. Тренуйтеся частіше, і ви зможете утримувати очима цей фрагмент, що не фокусуючись на загальній картинці як можна довше.
7
Іноді під час тренувань ви можете побачити замість опуклого зображення вирізану на площині фігуру - щоб цього не відбувалося, стежте за тим, щоб погляд був спрямований в далечінь, а не схрещувався перед стереограмм.
8
Спочатку ваші об'ємні картинки будуть розмитими і нечіткими, але в міру розвитку здатності бачити стереограми, ви зможете розглядати їх тривалий час, і вони придбають чіткість. Завжди тримайте стереограмм горизонтально перед собою і намагайтеся не моргати.