Як зробити японське віяло. Як зробити віяло своїми руками.

В теплу пору року всі люди рятуються від спеки по-різному - одні використовують сучасні вентилятори, а інші - традиційні віяла . Віяло - це не тільки функціональний, але і стильний аксесуар, і ви можете зробити власними руками оригінальний і екзотичний віяло в японському стилі. Виготовити такий під силу будь рукодільниці.
Вам знадобиться
  • - папір формату А4;
  • - декупажних карта з красивим візерунком;
  • - набір тонких бамбукових шампурів;
  • - прозорий суперклей;
  • - фанера товщиною 3-4 мм;
  • - декоративна тасьма;
  • - ножиці;
  • - кусачки.
Інструкція
1
На аркуші білого паперу намалюйте олівцем контур майбутнього віяла , який має яйцеподібну округлу форму. За допомогою ножиць виріжте контур віяла у двох примірниках, щоб у вас вийшли дві паперові деталі.
2
Зігніть їх рівно навпіл, щоб отримати подовжнюлінію згину. Тепер візьміть підібрану заздалегідь декупажних карту і виріжте точно такі ж дві деталі з неї. Якщо у вас немає декупажной карти, ви можете скористатися тонкої дизайнерської папером красивого забарвлення або візерунчастими серветками.
3
Тепер покладіть перед собою одну з паперових чорнових деталей майбутнього віяла і змастіть її клеєм. Орієнтуючись на центральний вертикальний згин, викладіть на клей дерев'яні палички у формі віяла , направляючи гострі кінці вниз, до основи заготовки.
4
Тепер змастіть клеєм другу паперову деталь і накладіть її поверх деталі з приклеєними паличками, а зверху покладіть будь-який важкий предмет замість преса. Через двадцять хвилин вийміть з-під преса заготовку, візьміть кусачки і зріжте стирчать кінці паличок по контуру віяла . Тепер візьміть вирізані з декоративного паперу деталі і приклейте їх по обидві сторони заготовки.
5
На аркуші фанери олівцем намалюйте контури рукояті віяла , а потім виріжте лобзиком або ножівки дві однакових деталі по наміченим контуру. Ошкуріть деталі наждачним папером, а потім помістіть в верхню щілину між двома деталями підставу вашого віяла , склеюючи деталі рукояті і підстава віяла між собою.
6
Попередньо ви можете обробити рукоять морилкою або обмотати її красивим шнуром. Оклейте бічні краю віяла декоративної тасьмою, а рукоять на ніч помістіть в струбцину, щоб зафіксувати її і просушити клей.
Розкрити віяло і одночасно нахилити голову, торкнутися закритим віялом руки співрозмовника, розкрити його наполовину - це кілька цитат з «мови віял», який був зрозумілий в ті часи, коли віяло був у кожної дами. Можливо, ці жести вже не значимі в нашому житті, але використовувати аксесуар раніше приємно будь дамі. Не обов'язково розшукувати його в магазинах, цілком можна обійтися своїми вміннями та уявою.
Вам знадобиться
  • Тканина/папір, дерев'яні пластини, клей, штифт
Інструкція
1
Підготуйте пластини для верстата - жорсткої частини віяла. Використовуйте легке міцне дерево. В крайньому випадку можна взяти дерев'яні учнівські лінійки. Ширина крайніх пластинок (оправи) повинна становити 3 см, основних - 1,5 - 2 см. Висота і кількість їх залежить від передбачуваного розміру віяла. Зазвичай використовують 15-20 пластін.Еслі необхідно, обробіть основу наждачним папером, покрийте лаком. Можна розписати пластини акриловою фарбою, особливо це стосується тих, які будуть зовні складеного віяла.
2
Складіть пластини стопкою, відступите від нижнього краю 5 см і виконайте отвори. Їх діаметр дорівнює діаметру штифта, яким ви будете скріплювати пластини. Закріплюючи конструкцію, затягуйте штифт досить міцно, але так, щоб віяло вільно розкривався.
3
Розкладіть віяло так, щоб пластини оправи складали 180 градусів. Покладіть його на кальку і обведіть. Це форма для екрану, він повинен складати приблизно 2/3 від загальної висоти віяла.
4
Виріжте екран з паперу, тканини або мережив. Розкроївши екран, декорують його до того, як будете кріпити на основу. Тканина можна розписати фарбами для батику, прикріпити паєтки і т.д. Для екрану краще використовувати шовк або будь-яку тонку гладку синтетичну тканину, щоб вона легко ковзала при розкритті віяла.
5
Розкладіть віяло перед собою. Клейовим пістолетом нанесіть клей на поверхню крайньої лівої планки і прикладіть до неї відповідний край екрана. Іншу частину екрану пропустіть під пластинами. В такому стані переверніть віяло (приклеєна частина екрану тепер виявиться праворуч). Нанесіть клей на інші планки і приклейте до них екран. До ручки можна прикріпити петлю зі стрічки, щоб носити складений віяло на зап'ясті.